EN|RU|UK
 Політика України
  16409  70

 Суддя Геннадій Кравчук, який претендує на посаду в новому Верховному суді, задекларував мільйонні подарунки та елітну нерухомість у центрі Києва, - Рrosud. ДОКУМЕНТ

Активісти PROSUD проаналізували декларації про доходи заступника голови Вищого господарського суду України Геннадія Кравчука, який подав заяву на конкурс на посаду судді касаційного суду в новому складі Верховного суду.

"Одним із найважливіших етапів судової реформи, який проходить зараз, є набір до Верховного суду. Його суддями претендують стати 653 кандидати, з них 71% - це колишні судді. Ми аналізуємо тих, хто зовсім скоро може стати суддею новоствореного Верховного суду. Знайомтесь, заступник голови Вищого господарського суду України - Кравчук Геннадій Анатолійович. Геннадій Анатолійович виявив бажання працювати в новому Верховному судді. 24 листопада 2016 року він подав свою кандидатуру на посаду судді касаційного суду у складі ВСУ. Ми вирішили перевірити, чи дійсно суддя Кравчук заслуговує на те, щоб працювати в новоствореному суді", - пишуть активісти PROSUD, передає Цензор.НЕТ.
За даними активістів, суддівську кар'єру Геннадій Анатолійович почав ще в 1991 році з посади судді Господарського суду Київської області. З 2005 року суддя Кравчук працює у Вищому господарському суді, а з 16 квітня 2014 року є заступником голови цього суду.
коррупция кравчук судья геннадий

"Проаналізувавши декларації судді Кравчука за 2013, 2014 і 2015 роки, ми бачимо, що найбільш фінансово успішним для Геннадія Анатолійовича став 2013 рік. Тоді доходи судді становили майже 2 млн грн, з них 1 млн 200 тис. грн судді - подарували. Всі інші роки основними доходами сім'ї Кравчуків є заробітна плата Геннадія Анатолійовича та його дружини, яка працює заступником головного бухгалтера секретаріату Вищої ради юстиції. Тобто також державним службовцем з досить скромною зарплатою", - зазначають активісти.

Дивіться також: Суддя Київського апеляційного адмінсуду Василенко записав на сестру 700-метровий будинок у Києві, - "Наші гроші". ВIДЕО

коррупция кравчук судья геннадий

"У 2014 році журналісти з програми" Схеми "запитали Геннадія Кравчука про мільйонному подарунок, задекларованому в 2013 році. Тоді суддя Кравчук не зміг пояснити, хто і за що подарував йому ці кошти. Два роки по тому, в 2016-м, на повторне запитання журналіста Геннадій Анатолійович все ж згадав, що мільйон йому подарувала рідна мати. Ми ж виявили, що Тамара Федорівна Кравчук, мати Геннадія Анатолійовича, в тому році подарувала йому не тільки мільйон гривень, а також і велику квартиру в столиці. квартиру в центрі Києва площею 116 м2 Тамара Федорівна купила в 2009 році більш ніж за 3 млн грн. у 2013 вона подарувала її синові-судді. в тому ж році Геннадій Анатолійович передарував квартиру і паркомісце своєї дочки - Катерині Геннадіївні Кравчук. Саме у власності дочки судді ця квартира переблуває і зараз. На сьогодні вартість квартири такої площі в цьому житловому комплексі становить понад 230 тис. дол. або 6 млн грн. Залишається питання - для чого мати судді подарувала квартиру спочатку синові, якщо той відразу передарував її своїй дочці, замість того, щоб безпосередньо зробити подарунок своїй онучці? На нашу думку, єдиним поясненням цього вчинку є спроба уникнути сплати 5% податку, який необхідно було б сплатити, даруючи квартиру внучці. Зате у разі дарування нерухомості наступному поколінню, наприклад, сину, цей податок платити не потрібно", - з'ясували активісти.

коррупция кравчук судья геннадийкоррупция кравчук судья геннадийкоррупция кравчук судья геннадий

"Однак нерухомість по вулиці Барбюса не єдина, якою володіє сім'я Кравчуків. У власності судді, його дружини і дочки є велика квартира площею 131 м2 в елітному ЖК "Печерський квартал", придбана в тому ж 2013 році. Вартість такої квартири сьогодні становить не менше 190 тис. дол. або понад 5 млн грн. Зазначена ж вартість цієї квартири в декларації судді - більш як 2,5 млн грн", - додали активісти.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": В Одесі спалили незадекларований джип депутата міськради від "Опоблоку". ФОТО

коррупция кравчук судья геннадийкоррупция кравчук судья геннадий

коррупция кравчук судья геннадий


"Є у власності судді Кравчука і його дружини ще одна квартира в новобудові по вулиці Коновальця 32Г. Площа цієї квартири - 86 м2, незважаючи на те, що згідно з декларацією, коштує ця квартира менше ніж півмільйона грн, її вартість на сьогоднішній день як мінімум 172 тис. дол. або понад 4 млн грн", - зазначають активісти.

коррупция кравчук судья геннадий

коррупция кравчук судья геннадий


"До недавнего времени судья Кравчук обладал еще одной квартирой в новостройке на Печерске по улице Профессора Подвысоцкого 6, площадью 60м2. Однако в 2016 году Геннадий Анатольевич продал эту квартиру. Согласно декларации, доход, полученный от продажи квартиры в центре Киева, составил - 405 807 грн. А значит, судья продал свою квартиру по крайне низкой цене - менее 16 тыс. долл. Это, конечно, разрушает все мифы о дорогой стоимости жилья в центре Киева. Учитывая, что сегодня квартиры в этом доме продаются минимум от 1300 долл./м2, покупателям квартиры у судьи Кравчука чрезвычайно повезло", - рассказали активисты.

коррупция кравчук судья геннадийкоррупция кравчук судья геннадий


Крім нерухомості в центрі Києва колекціонує суддя Кравчук також машиномісця. У декларації 2015 року судді вказані 3 гаражні бокси й 1 машиномісце. У 2016 році дочка судді Кравчука також придбала 2 сусідні машиномісця в ЖК "Печерський квартал". При цьому ми вже згадували, що дочка судді має подароване паркомісце в будинку на Анрі Барбюса. Отже, у власності родини судді Кравчука - 4 машиномісця, 3 гаражі і тільки 1 автомобіль ... Volkswagen Touareg 2013 року випуску, придбаний суддею Геннадієм Кравчуком в тому ж, щасливому для нього 2013 році. Нова модель обійшлася в 2013 році судді не менше 60 тис. дол., що навіть за курсом 8 вже значно перевищує річні доходи судді і його сім'ї. Що ж стоїть на інших машиномісцях, які належать родині судді, залишається під питанням", - констатували актівісти.

коррупция кравчук судья геннадийкоррупция кравчук судья геннадийкоррупция кравчук судья геннадий

"У 2016 році судді вперше заповнювали декларацію доброчесності суддів, серед них і Геннадій Кравчук. У ній він перш за все власноруч підтвердив, що рівень його життя відповідає рівню доходів його і його родини. Однак мільйонна нерухомість у центрі Києва і дорогий автомобіль навряд чи відповідають доходам сім'ї держслужбовців. Тому у нас виникають сумніви щодо того, чи гідний суддя Геннадій Кравчук працювати в новому Верховному суді України", - резюмували активісти.
коррупция кравчук судья геннадийИсточник: https://ua.censor.net.ua/p422815
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoUmRYUkROekJNUkZKblRrTjNNRmxpVW14MFIxQm1Ua2RDTUZsUVVYUkllbEpuWkVkRU1FeFVVWFowUTNrd1RFRm5NRmxFVVhSa1IwVXdURGRTWjA1RE9EQk1Ramd3V1VoU1p6bERNREJNVkZKcU0zcFJhM1JETVRCWlJGSm9aRU1yTUV4TVVYWmtRelF3VEd0bk1FdElVbWM1UXpBPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору