EN|RU|UK
 Економіка
  3415  7

 Глава Аграрного фонду анонсував запуск ф'ючерсів на пшеницю

Аграрний фонд працює над запуском торгів ф'ючерсним контрактом на пшеницю. На фінішну пряму підготовчий етап проекту вийде в лютому.

"Цей проект вимагає вибудовування повноцінної інфраструктури - гарантійних внесків, страхових фондів, резервів, клірингу. Адже укласти контракт - це навіть не половина, це чверть справи, головне - прогарантувати його виконання", - повідомив глава правління "Аграрний фонд" Андрій Радченко в РБК.

Система базисів поставки та обсяг зберігання будуть визначені виходячи з кількості контрактів, які будуть закриватися фізичним відвантаженням зерна. Традиційно в світі це не більше 5% від загального обсягу торгів.

Андрій Радченко підкреслює, що оскільки торги будуть орієнтовані на внутрішній ринок і будуть проходити за гривню, то нівелює всі валютні ризики, які могли б відлякати потенційних учасників.

"Валютні ризики виникають, коли нерезиденти заводять гроші в країну, конвертують їх у гривню і починають торгувати. Так, у таких умовах є висока ймовірність того, що зміна ціни валюти рубає під корінь весь сенс інвестування. Але це стосується будь-якого виду інвестицій в Україну, це ризик країни. Ми ж говоримо про торгівлю всередині України", - підкреслює він.

Також серед переваг інструменту - зрозуміла всім гравцям кон'юнктура ринку і наявність історії співпраці з контрагентами, що зводить до мінімуму ризик непостачання.

В Аграрного фонду є тривала історія форвардних закупівель, сформована клієнтська база, і є перелік проблемних активів і компаній, з чиєї вини вони сформувалися. "Тобто весь ризик непостачання укладається в ті 0,5-1,5% проблемних форвардних контрактів, які є в Аграрного фонду", - говорить Радченко.

Передбачається, що торги будуть проходити на державній Аграрній біржі. Стартовий обсяг операцій становитиме 200 млн гривень.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n422902
VEhrdlVYTk9RM293V1VSUmMwNUhRVEJhWWxKc2VUaDJNRXBFVVhNNVIwRXdURVJTWjA1RE9UQk1hbEYxVTBSU2FFNURLekJNTTFGMFFUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору