EN|RU|UK
 Політика України
  12160  185

 Єдиною перешкодою для отримання 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС є скасування мораторію на експорт лісу, - Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла, що єдиною перешкодою для отримання Україною другого траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу в сумі EUR600 млн є скасування мораторію на експорт лісу-кругляка.

Про це вона розповіла в інтерв'ю 5 каналу, передає Цензор.НЕТ.

"Це питання (мораторій на експорт лісу-кругляка. - Ред.) є таким собі нашим подразником, і вже довгий час. На жаль, це велика проблема, тому що це єдине питання, яке блокує отримання подальшої допомоги з боку ЄС, макрофінансової допомоги, не кредитної. Йдеться про 600 мільйонів з 1 мільярда 800 мільйонів, які в трьох траншах мали би бути надані. Перший був отриманий давно і другий мав бути отриманий ось уже рік. І, на жаль, ми таки не змогли розблокувати на цей момент питання зняття мораторію лісу-кругляка", - заявила Климпуш-Цинцадзе.

Також читайте: Клімкін про мораторій на експорт лісу: Макрофінансова допомога ЄС - це хоч і вигідний, але все одно кредит: ми самі повинні вирішувати, що нам потрібно

"Ми із запровадженням цього мораторію порушили свої зобов'язання в рамках Світової організації торгівлі і в рамках Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Тому що в такий спосіб ми запровадили обмежувальні дії стосовно окремих груп товарів, що ми зобов'язувалися не робити. Мені дуже шкода, що це питання дуже сильно політизувалося тут, в Україні. Через те, як ви самі сказали, на жаль, мораторій, по суті, не працює. Тому що ми бачимо продовження вирубки лісів, ми бачимо продовження контрабандного вивезення цього лісу-кругляка за кордон. Ми бачимо збільшення якихось дивних категорій товарів експорту, як наприклад, підтримок для шахт. Я тільки не знаю, в яких країнах ЄС у нас зараз шахти так активно будуються, що в нас такий вал цих стояків для шахт іде, тобто під виглядом цих стояків для шахт вивозиться, по суті, ліс-кругляк. Тому всі аргументи, коли ми кажемо, що це у якийсь спосіб стимулювало деревообробну промисловість, на жаль, ми цього не добилися. Тобто ми зіпсували в цьому контексті подальший розвиток нормальних взаємин з ЄС. Це не означає, що його не можна налагодити, але ми його притримали, ми загальмували його в цій сфері. І одночасно не отримали того результату, на який нібито сподівалися. Тому я дотримуюся думки, що нам потрібно дуже комплексно вирішувати це питання. Вже якісь речі почав уряд робити: ми запровадили додаткову відповідальність за незаконну вирубку лісу. Місяць-півтора тому був презентований пілотний проект, який вже покриває всі ліси Закарпаття Міністерством агропромислової політики. Пілотний проект, який показує точні вирубки лісів у режимі, по суті, онлайн, що дає можливість відслідковувати і припиняти незаконну вирубку лісу. Ми заборонили будь-які санітарні вирубки лісу, не спричинені якимись природними явищами, як наприклад, пожежі, чи паводки, якісь надзвичайні речі. І це уже є ті кроки, які повинні стимулювати захист від незаконної вирубки. Але разом з тим, нам треба знайти спільне рішення з депутатами, з Верховною Радою, в який спосіб ми, може, хоча би поетапно чи в якийсь інший спосіб могли би скасувати мораторій. Я не бачу готовності у Верховній Раді голосувати за таке рішення (про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. - Ред.), але разом із тим, думаю, що за рахунок стимулів для деревообробної промисловості ми могли би це питання вирішити, тільки головне, щоб була готовність сісти за стіл перемовин. А не просто політизувати і популяризувати це рішення, яке на даний момент не дало свого результату. Ми працюємо в різних варіаціях у пошуку ось цього такого комплексного рішення. І ми шукаємо його, вже було кілька різних варіантів законопроектів, які поки що не знаходять достатньої підтримки в парламенті, тому будемо працювати далі", - пояснила віце-прем'єр-міністр.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n422961
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору