EN|RU|UK
 Політика України
  48082  132

 Пінчук: "У питанні належності Криму - компромісів бути не може. Крим - український. Анексія - незаконна. Окупація - тимчасова"

Український олігарх Віктор Пінчук після резонансної статті у Wall Street Journal, написав ще одну статтю, де більш детально роз'яснює свою позицію з найважливіших питань української політики.

Як передає Цензор.НЕТ, свою другу статтю він розмістив на Українській правді.

Торкаючись теми окупованого Криму, Пінчук пише: "Цей розділ моєї статті викликав найбільшу емоційну реакцію. Мене навіть звинувачували в готовності віддати Крим і відмовитися від принципу територіальної цілісності країни. Це брехня.

У статті було написано рівно таке: "While we maintain our position that Crimea is part of Ukraine and must be returned, Crimea must not get in the way of a deal that ends the war in the east on an equitable basis". Перекладаю: "При тому, що ми залишаємося на своїй позиції, що Крим є частиною України і повинен бути повернений, він не повинен стати перешкодою на шляху вирішення, яке покладе край війні на сході на справедливій основі".

Читайте також: Україні треба відмовитися від ЄС і НАТО і прийняти вибори в ОРДЛО, - Пінчук

Я ні на мить не ставлю під сумнів український статус півострова. Після того, як Ялтинська Європейська Стратегія була змушена перенести свої щорічні зустрічі в Київ, ми ні секунди не розглядали можливість її перейменування. На кожній зустрічі YES ми багато разів підкреслюємо, що її законне місце - в Ялті, і що перенесена вона тимчасово.

Але якісь претензії до моєї статті я сприймаю, напевно, з почуттям провини. Я маю на увазі гостру реакцію кримських татар та інших громадян України, які живуть на півострові, але залишилися вірними країні. Для них питання "коли повернеться Крим" - не геополітичне рівняння, а реальні страждання від окупації або рана від втраченої Батьківщини. Мені слід було враховувати це, підбираючи слова. Кожен день без Батьківщини - це біль, а я пишу про 15-20 років. Я сказав так, як сказав, тому що я не дипломат, а інженер. Може бути, іноді, коли дипломати не можуть говорити всієї правди, прямота інженера може бути корисна, щоб почалася дискусія. Тому я набрав повні легені повітря і сказав вголос те, про що думають, але мовчать багато хто.

Правда в тому, що всі політики і в нас, і на Заході намагаються не згадувати Крим змістовно. Вони не в змозі запропонувати щось реалістичне. Крим не обговорюється ні в "мінському", ні в "нормандському" форматі. Немає ніякої чіткої "кримської політики".

Тому користь від реакції на мою статтю вже хоча б у тому, що це повертає питання Криму в поле змістовного обговорення.

Ми як і раніше запрошуємо всіх зацікавлених (і особливо - кримськотатарських громадських діячів) змістовно обговорювати шляхи повернення Криму. Я готовий надавати їм і панелі міжнародних форумів, і медіа.

І все ж: Україна страждає від війни. Крим і Донбас окуповані. Але це різні частини однієї величезної проблеми - і вирішення однієї не повинно заважати вирішити іншу.

І головне: на Донбасі, як і раніше ллється кров. І це потрібно зупинити. Тут ми повинні піти на компроміс.

Однак у базовому питанні, в питанні належності Криму - компромісів бути не може. Крим - український. Анексія - незаконна. Окупація - тимчасова.

І тут - без компромісів. Усе. Крапка".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n423183
VEhrdlVXNDVSMWN3VEROU2FEbEhSREJNYjNaTU9VTmhNRmxFVVhWT1F6Zz0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору