EN|RU|UK
 Економіка
  31589  207

 Тариф для ТЕС Ахметова рекордно знижено, - Главком

Тариф на електроенергію для теплової генерації за перші 10 днів січня 2017 року знижено до 1,34 грн/кВт-год.

Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті ДП "Енергоринок", повідомляє Главком.

Для порівняння, в останній декаді грудня 2016 року тариф для ГК ТЕС становив 1,68 грн/кВт-год., в кінці листопада - 1,78 грн/кВт-год. Як відомо, 70% ТЕС України контролює ДТЕК Ріната Ахметова.

У березні Національна комісія в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) прийняла рішення застосувати в Україні новий порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію. Нова методика передбачає визначення ринкової ціни вугілля за формулою "вартість в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки до портів України".

На думку директора енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентина Землянського, формула "Роттердам +" дозволить оптимізувати вугільну галузь, уникнути закриття шахт, а також збереже кошти, призначені для придбання вугілля на внутрішньому ринку.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) 1 січня 2017 року знизила оптово-ринкову ціну (ОРЦ) електроенергії на 10%. З 1 квітня планується зниження ОРЦ ще на 5,8%. У третьому-четвертому кварталах поточного року ОРЦ планується підтримувати на тому ж рівні.

Як повідомлялося раніше, збиток "ДТЕК Енерго", що забезпечує управління активами в вуглевидобутку, тепловій енергетиці і дистрибуції енергохолдингу ДТЕК, в січні-червні 2016 року склав 8,135 млрд грн.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n423229
VEhrdlVXdE9SMFl3VEhwUmRHUkhRekJNTjFGemFUaDJNRmxNVVhOT1IwRXdUR3BTYUU1RE5HWk9RMmt3U2xoUmIxRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору