EN|RU|UK
 За кордоном
  31843  89

 Прокремлівська пропаганда поширила фейк про "тисячі" танків НАТО в Європі, - Euvsdisinfo. ІНФОГРАФІКА

Минулого тижня прокремлівська пропаганда активно поширювала дезінформацію про те, що США нібито розмістили "тисячі" танків в Європі для підготовки наступу НАТО на Росію.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду", про це йдеться в повідомленні Euvsdisinfo, яке проводить спростування кремлівської пропаганди.

"Розповідь про перегрупування військ НАТО в Європі, який є сумішшю правди з неправдивою інформацією, укладається в часто повторюваний кремлівський міф про те, що НАТО - це агресор, який прагне оточити Росію", - йдеться в повідомленні.

За інформацією авторів сайту, фейк вперше був оприлюднений на маленькому сайті в Донецьку, який заявив, що НАТО готується до війни з Росією, розгорнувши 3600 танків в Європі. Дезінформація була поширена рядом прокремлівських ЗМІ (Global Research, David Icke, РИА Новости і ін.). Брехливі цифри також з'явилися в Independent і Swedish Radio (останнє ЗМІ згодом виправило свою помилку).

Аналіз поширення інформації Атлантичного DFRLab показав, що ця історія розійшлася на різних мовах через широку мережу сайтів, блогів, маргінальних сайтів, офіційні російські новинні канали та навіть солідні західні ЗМІ за кілька днів. "Це демонструє, що прокремлівські пропагандисти мають кілька каналів і використовують мережу, здавалося б, незалежних джерел, що підтверджують один одного", - зазначають в Euvsdisinfo.

Автори сайту нагадують, що США дійсно направили свої сили в Європу в рамках НАТО для підвищення оперативної сумісності військ, щоб мати можливість швидко реагувати на нові загрози з боку РФ. "Але насправді перегрупування військ полягає в переміщенні 87 танків. Це зовсім не 3600 2800, навіть не "тисячі", як сказано в різних ЗМІ, що поширюють дезінформацію", - зазначає Euvsdisinfo.

"Загальна кількість танків в армії США становить 8848 одиниць. Якби інформація від" ДНР "була правдою, це означало б, що 40% бойових танків США були відразу направлені в Європу", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше на військово-транспортних кораблях США в Німеччину було доставлено американські танки, самохідні гаубиці і сотні бойових машин різного призначення.


инфографика танки

(Інфографіка Euvsdisinfo)Источник: https://ua.censor.net.ua/p423508
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRuUkRMekJNUkZGek9VTjNNRXd6VVhST1EzZG1Ua041TUV4cVVYVjBSMEV3VEdwU1ozUkhRekJaT1Rnd1dVeFJjMDVET1RCTWNEZ3dXVlJSZEdSRE5UQk1jRGd3U2pOUmEwNURhVEJLTlRnd1NtWlJiazVEUjJaT1EyY3dURGRTWjJSSFZ6QlpPRDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору