EN|RU|UK
 Політика України
  9251  47

 "На інше я й не розраховував!": суд залишив полковника Без'язикова в СІЗО

Колегія суддів Апеляційного суду міста Києва залишила без змін рішення Шевченківського суду Києва про арешт полковника Івана Без'язикова.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ із залу суду.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Вони порізали так, як зручно їм", - дружина Без'язикова вважає, що записи СБУ змонтовані

Під час засідання адвокати заявили, що обвинувачення ґрунтується лише на словах свідків - колишні полонені розповідали, що Без'язиков проводив допити полонених, ходив у формі російського зразка, був на привілейованому становищі і так далі. Однак, на переконання захисту, в цих свідченнях багато нестиковок.

Також адвокати стверджували, що вони не знайомі з аудіозаписами, які раніше опублікувала прес-служба СБУ - це нібито перехоплення телефонних розмов, в яких фігурують голоси підозрюваного Івана Без'язикова та його дружини Маргарити Кушнір.

"У слідства більше немає ніяких доказів. Без'язикова безапеляційно назвали зрадником. Підозра необґрунтована!", - заявляли захисники.

До того ж, стверджують адвокати, "свідок Горковенко вживає наркотики". Вважає арешт необґрунтованим, а справу сфабрикованою і сам підозрюваний Іван Без'язиков. "Я вже казав, що згоден із тим, що людина, яка пробула два роки на території бойовиків, має проходити якусь перевірку, якісь обмеження. Але хочу зупинитися на висновках слідчого органу, на доказовій базі. Там три свідки тільки фігурують. Про перших двох я не буду говорити, бо вважаю, що орган досудового слідства і прокуратура має на увазі все-таки Горковенка, який більше за інших давав свої свідчення. Не буду повторювати його дурості - що військовополонені можуть іти в місто гуляти (це просто абсурд!), але чомусь Без'язиков не ходив, що там є телефони, всі дзвонили, а Без'язиков чомусь не дзвонив - це все маячня. Горковенко каже, що знає бойовика якогось, а той бойовик знав ще когось, хто стверджує, що Без'язиков негідник. Це посилання навіть не на сусіда, а на якусь людину, яка начебто знає третю людину! Абсурд! НКВД - просто дитячий лепет порівняно з цим!". Іван Без'язиков повідомив, що перебував разом із Горковенком у полоні. "Це - людина з неврівноваженою психікою, суїцидальними прагненнями, параноїдальними думками. Звичайно, його легко взяти і сказати, що говорити!", - заявив Без'язиков під час свого виступу в суді.

Також читайте: СБУ повідомила полковнику Без'язикову про підозру в держзраді

"Це шедеври епістолярного жанру, - каже Без'язков про висунуту підозру. Він вважає, що слідство його оббрехало. Крім того, стверджує, що не має наміру ховатися від слідства. "Я не така впливова людина, що можу впливати на свідків чи якось їх підкупити. І втрачати мені є що - моя сім'я. Ховатися, їхати за кордон - я не маю наміру. Адже в мене тут родина, а це - найвища цінність, яка є в людини".

За версією слідства, Іван Без'язиков перейшов на бік бойовиків "ДНР" й обіймав посади в їх структурі розвідки. "Щодо обґрунтованості підозри. Ми говоримо виключно про підозру. А це - лише обґрунтоване припущення, а не звинувачення! Є три непов'язані між собою свідки, які говорять про те, що Без'язиков перейшов на бік бойовиків. Ці свідчення ми передали суду. Але це не означає, що це єдині докази", - сказав прокурор Олег Пересада.

Однак він сказав, що інші докази слідство розкрити поки що не може. "Я вважаю, що підозра - цілком обґрунтована".

"У слідства є достатньо підстав, що Іван Без'язиков не хотів повертатися на контрольовану урядом територію України. Тому в нас немає підстав вважати, що він не може втекти. Він може вплинути на свідків, адже він із ними знайомий, зустрічався в полоні. Крім того, Іван Миколайович перебував на непідконтрольній території два роки, і ми підозрюємо його у співпраці з бойовиками. Він міг із ними спілкуватися, багато хто ще може бути не встановлений. Він може повідомити їм про те, що їх можуть викрити й перешкодити справам проти них" , - обґрунтував прокурор необхідність арешту Івана Без'язикова.

"З урахуванням тих матеріалів, які є і продовжують надходити, я вважаю, що ми зберемо достатньо для обвинувального акта, який ми передамо до суду", - сказав Олег Пересада.

Після оголошення рішення суддів про незадоволення апеляційної скарги Без'язиков сказав Цензор.НЕТ: "Я на інше рішення і не розраховував".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n423523
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору