EN|RU|UK
 Політика України
  8130  60

 "Звернення проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН переслідує лише теперішні політичні інтереси", - МЗС РФ про позов України

Подаючи позов до Міжнародного Суду ООН проти Росії, влада України переслідує політичні інтереси, а не домагається справедливості.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ.

"Російська Федерація завжди рішуче засуджувала будь-які прояви тероризму й активно бореться з ним. Природно, ми дуже уважно підходимо до дотримання своїх зобов'язань у цій сфері. Російська Федерація щиро намагалася розібратися в суті претензій української сторони, сумлінно перевіряючи її заяви, однак зіткнулася зі стійким небажанням українських відомств вести предметний діалог і в кінцевому рахунку - з одностороннім розривом консультацій українською стороною", - зазначають у відомстві.

"Україна не надала підтверджень своєї позиції про те, що мають місце обставини, що підпадають під Конвенцію. Варто зазначити, що українська сторона в ході консультацій оголосила "терористами" ДНР і ЛHP - учасників Мінського процесу, з якими сама Україна веде в його рамках переговори. Ми не розуміємо, як заяви про "тероризм" співвідносяться з Мінським процесом, в рамках якого сторони за сприяння міжнародних посередників намагаються знайти збалансоване рішення для мирного врегулювання конфлікту", - сказано в заяві.

"Перспектива організації на підставі угоди сторін нейтрального міжнародного арбітражу, який міг би розібратися в ситуації, також не влаштувала Київ. Очевидно, основною - якщо не єдиною - метою України спочатку було не врегулювання будь-яких розбіжностей, а пошук приводу для звернення проти Російської Федерації в Міжнародний суд", - вважають в МЗС РФ.

Стосовно Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у відомстві заявили: "Російська Федерація найуважнішим чином вивчала питання української сторони щодо реалізації Конвенції та докладала сумлінні зусилля до того, щоб дати необхідні коментарі. Однак підхід української сторони свідчив про відсутність інтересу до обговорення цих питань по суті".

"Неодноразово пропонувалося вивчити досвід самої української влади щодо реалізації Конвенції в Криму до його возз'єднання з Росією, порівняти його з російськими підходами. На жаль, українська сторона не проявила інтересу до діалогу з Росією і, одностороннім чином перервавши консультації, вирішила подати позов до Міжнародного суду", - додає Міністерство.

"Очевидно, що і стосовно Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації Київ не зацікавлений у реальному захисті людей або дотриманні договорів. Звернення проти Російської Федерації в Міжнародний суд ставить перед собою лише одномоментні політичні інтереси", - переконані в МЗС РФ.

Нагадаємо, раніше Україна подала позов проти РФ до Міжнародного суду ООН щодо виконання Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n423673
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору