EN|RU|UK
 За кордоном
  6625  73

 Папа Франциск виступив із промовою про небезпеку нових популістів у Європі

Глава Римсько-католицької церкви провів паралелі між нинішнім зміцненням позицій популістів у Європі та подіями в Німеччині на початку 1930-х років.

Папа Римський Франциск провів паралелі між нинішнім зміцненням позицій популістських рухів у Європі та історичними подіями у Веймарській республіці на початку 1930-х років. Тоді на тлі економічної кризи і високого рівня безробіття різко посилилися позиції правих партій, передає Цензор.НЕТ. Про це глава Римсько-католицької церкви заявив в інтерв'ю іспанській газет El Pais, передає Deutsche Welle.

"Гітлер не захоплював владу, він був обраний народом і завдав своєму народові величезної шкоди. Під час кризи ми часто не в змозі тверезо мислити", - попередив Франциск.


1933 рік у Німеччині був "типовим", оскільки країна переживала кризу і шукала ідентичність, вважає Папа. "А тоді прийшов цей харизматичний лідер і пообіцяв дати їм (німцям. - Ред.) ідентичність. Але він дав їм перекручену ідентичність, і нам відомо, що сталося потім", - зазначив Франциск.

На думку понтифіка, люди "за допомогою стін і колючого дроту намагаються захиститися" від тих, хто, як вони вважають, хоче "відібрати їхню ідентичність". Хоча це і не означає, що національні кордони не слід контролювати, зазначив Папа Римський.

Країни, яким загрожує тероризм, мають підстави навіть для жорсткого контролю, підкреслив Франциск, також зазначивши, що "жодна країна не уповноважена відбирати у своїх громадян право на діалог із сусідами".

Водночас глава Римсько-католицької церкви закликав Європу робити більше для інтеграції біженців. Інакше європейській спільноті може загрожувати формування нових гетто, подібних комуні Моленбек в Брюсселі, населеній переважно вихідцями з африканських країн, підкреслив Франциск.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n424370
VEhrdlVXNDVRM2N3VEM5UmMwTkVVVzlPUXpRd1RIcFNaMlJIVFRCTWNsRjFUa00xVEhrdlVXNWtSMWN3VEhwUmRHUkhTREJaWmxGMVRrTTVNRXhDT0RCSlZGRnpkRWRCTUV3M1VYWTVRM2M9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору