EN|RU|UK
 Суспільство
  1393  3

 На українсько-білоруському кордоні встановили комплекси контролю за переміщенням радіоактивних речовин і ядерних матеріалів, - МВС

Державна прикордонна служба України удосконалює системи запобігання, виявлення та припинення спроб незаконного переміщення через державний кордон радіоактивних речовин і ядерних матеріалів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба МВС.

Так, у рамках реалізації спільного з Міністерством енергетики США проекту міжнародної технічної допомоги "Виявлення та припинення ядерної контрабанди", на українсько-білоруській ділянці державного кордону, в межах відповідальності Північного регіонального управління Держприкордонслужби, в пунктах пропуску "Деревини", "Майдан - Копищанський" , "Дольськ", "Самари" відбулося офіційне введення в експлуатацію сучасних, високоефективних комплексів автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин і ядерних матеріалів.

Читайте також: Держприкордонслужба зобов'язана розробити механізми швидкого й ефективного перекриття кордону з Росією, - Жебрівський

госпогранслужба

Заходи відбулися з участю представників американської сторони, керівництва регіонального управління, прикордонних загонів, органів місцевої влади та персоналу відділів прикордонної служби.

Система радіаційного контролю вже працювала деякий час у тестовому режимі - збоїв і неполадок в роботі не зафіксовано. Комплекс дає можливість здійснювати контроль за недопущенням незаконного переміщення через державний кордон джерел іонізуючого випромінювання, широкого спектру радіонуклідів індустріального і медичного призначення, природного походження і спеціальних ядерних матеріалів.

госпогранслужба

Реалізація такого проекту дозволить прикордонникам в обов'язковому порядку здійснювати перевірку під час в'їзду та виїзду з України осіб, вантажів і транспортних засобів на наявність ядерних і радіоактивних матеріалів.

При цьому нова система забезпечить модернізацію прикордонної інфраструктури в рамках ядерної та радіоактивної безпеки і дозволить на ранньому етапі виявити, ідентифікувати і негайно вживати заходів із протидії можливим загрозам на державному кордоні.

госпогранслужба

Фото: прес-служба МВС
Источник: https://ua.censor.net.ua/n424803
VEhrNGRrdzVRM2d3VEZoUmREbERMekJNV0ZGMWRFTjNaazVETmpCTU4xSm5Ua013TUV3M1VYWlllbEpuVGtOM01FeFVVbXgwUTNjd1dXSlNiSFJIVUdaT1IxQXdURlJSZEdSSFFUQk1NMUZ6UTBSUmMyUkRNVEJNWmxGMk9VTXhNRXh5VVhOSWVsRnNUa014TUZsRVVYUjBReTh3V1VSUmRVNUROakJNTjFKblRrTXdNRXczVVhaa1IwSXdUSFpTWnpsRE1qQk1TRkZ6U0hwUmJrNURVekJMUlQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору