EN|RU|UK
 Суспільство
  19812  212

 52% жителів самоідентифікують себе як громадяни України, 3% - як громадяни колишнього СРСР, - опитування

У понад половини жителів країни (52%) переважає національно-державна ідентичність - відчуття себе насамперед українцями/громадянами України.

Про це свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням ZN.ua.

Другою за значимістю є локальна ідентичність - ототожнення себе насамперед зі своєю малою батьківщиною (містом, селом, районом) - саме так перш за все себе відчуває кожен третій житель країни (30%). З великим відривом замикає трійку найбільш поширених самоідентифікацій регіональна ідентичність - відчуття себе жителем свого регіону (області чи групи областей) - так себе відчуває 7% жителів України. Така сама кількість опитаних у сумі віддала перевагу іншим видам самоідентифікації: 3% радянсько-пострадянської, 2% європейської та 2% космополітичної (громадянин світу).

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Українці в 2016 році становили 57% трудових мігрантів в Естонії

Більш високий рівень національно-державної самоідентифікації відзначається в Центрі (59%) і на Заході (54%) України, тоді як на Півдні та Сході він трохи нижчий (43-44%). Для південних областей більше, ніж для інших регіонів характерна локальна ідентичність жителів (44% проти 26% у Центрі та на Сході, а також 30% на Заході).

Для східного регіону більшою мірою, ніж для інших, актуальна регіональна ідентичність жителів (13% проти 4-8% в інших регіонах). Також на Півдні та Сході більше, ніж на Заході й у Центрі людей із пострадянською ідентичністю (4-6% проти 1%).

Також дивіться: 10 українців, які прославили Україну в 2016 році. ФОТОрепортаж+ВІДЕО

Дослідження проводила компанія R & B у період з 1-10 грудня 2016 серед 1803 осіб по всій території України за винятком Криму та ОРДЛО. Помилка вибірки становить ± 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р = 0,95.

  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
  Сторінка 3 з 3
  <<<1 2 3
  Сторінка 3 з 3
  <<<1 2 3
   
   
   
   
   
   вгору