EN|RU|UK
 Політика України
  2746  0

 Міносвіти не має наміру вилучати з обігу підручники, що містять у назві посилання на діагноз дітей з особливими потребами, - Гриневич

Міністерство освіти і науки не має наміру вилучати з обігу підручники, які в своїй назві містять посилання на діагнози дітей з особливими освітніми потребами.

Про це Українським Новинам повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, інформує Цензор.НЕТ.

"Питання в тому, що всі підручники, які були до цього для дітей з особливими потребами, мали напис, для категорії яких дітей цей підручник створено. Тобто, якщо говорити про вилучення таких підручників, то необхідно вилучити всі підручники, що існують для дітей з особливими потребами", - сказала вона.

Водночас Гриневич зазначила, що необхідно підійти до питання більш системно. Зокрема, вона підкреслила, що всі підручники, які будуть видаватися з цього моменту для таких категорій дітей, матимуть код діагнозу, а не напис. "Ми ввели кодифікацію підручників, щоб не привертати до цього увагу, і в подальшому не будемо друкувати такі назви на підручниках", - додала міністр.

Гриневич зазначила, що такі назви діагнозів, які зазначалися на підручниках, повністю відповідають міжнародній класифікації. Крім того, міністр додала, що можна обговорювати питання, щоб в кожному окремому навчальному закладі такий напис заклеюватимуть кодифікатором, але вилучати підручники не можна, бо дітям потрібно вчитися.

"Підручники для дітей з особливими потребами значно дорожчі, оскільки їх тираж значно менший, і ними треба дорожити, але виправити цю помилку", - підкреслила Гриневич.

Міністр зазначила, що особисто також виступає проти написання діагнозів на підручниках, і Міносвіти буде рекомендувати навчальним закладам зробити вклейку з кваліфікаторів.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n426061
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhaMFIwSXdURXhTYkhSSFF6Qk1Ramd3VEM5U2JIUkRNREJaUkZKbk9VZElNRXd6VVhWT1F6WXdUR2c0TUV4VVVteDBSME13VEdjOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору