EN|RU|UK
 Економіка
  19040  233

 Блокування залізничного сполучення зупинить українські заводи та економіку, - профспілки

За словами глав федерацій і профспілок металургів і гірників, які написали лист на адресу Президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови РНБО Олександра Турчинова, блокування в цілому призведе до завдання серйозного збитку українській державі, незважаючи на нібито добрі наміри, задекларовані його організаторами.

Блокування залізниці на Донбасі призведе до зупинок українських заводів, втрати робочих місць і падіння курсу гривні, передає 112.

"Блокування, спрямоване на припинення співпраці з неконтрольованою територією, в першу чергу, негативно позначиться на економіці України. Припинення залізничного сполучення з тимчасово непідконтрольними територіями призведе до зниження, а в деяких випадках і до повної зупинки виробництва на підприємствах гірничо-металургійного комплексу (ГМК) . Це гірничо-збагачувальні та металургійні комбінати, феросплавні і коксохімічні заводи. Частина з них розташована на українській території, частина - на окупованій, але всі вони працюють в українській юрисдикції і платять податки в бюджет України", - йдеться в листі.

Автори листа також заявляють, що більшість підприємств, які постраждали через блокаду, експортно-орієнтовані, одержуваний від продажу їх продукції виторг допомагає підтримувати курс національної валюти. Не меншої шкоди також може бути завдано залізничній та портовій інфраструктурі, оскільки підприємства ГМК є найбільшими вантажовідправниками.

"Скорочення експорту української продукції може призвести до погіршення торгового балансу, девальвації національної валюти і чергового зростання цін, а також втрати ринків збуту, які швидко будуть завойовані іншими постачальниками, що спричинить за собою ще більше зубожіння основної частини населення", - йдеться в листі .

За словами авторів, блокування в цілому призведе до завдання серйозного збитку українській державі, незважаючи на нібито добрі наміри, задекларовані його організаторами.

"З огляду на гостроту ситуації і масштаб потенційних негативних наслідків, звертаємося до вас із закликом вжити необхідних заходів у межах ваших повноважень для відновлення роботи залізничного транспорту України та вантажоперевезень між українськими промисловими підприємствами", - резюмують автори листа.

Як повідомлялося, на Донбасі заблоковані залізничні перегони Світланове-Шипілова (з 25.01.2017) та Курдюмівка-Артемівськ (з 02.02.2017).Источник: https://ua.censor.net.ua/n426613
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRuUkhSVEJaU0ZGMk9VZFhNRXgyVVhWMFEzZG1Ua040TUV4MlVYWjBRell3V1ZCUmMzUkRkekJNTTFGMlpFZFFaazVETXpCTVJGRjFPVWRYTUV4bVVYWmtRelF3V1dKU2FuYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору