EN|RU|UK
 Економіка
  4283  110

 Спиртову галузь сьогодні може врятувати тільки приватизація "Укрспирту" - нардеп

Сьогодні вивести спиртову галузь із тіні, таким чином врятувати її, можна лише шляхом приватизації "Укрспирту".

Про це у своєму блозі на agropolit.com пише народний депутат, член парламентського комітету з питань аграрної політики Валентин Дідич.

"Нині в цій сфері нараховується 60 підприємств. (Для порівняння: за радянських часів їх було 80 і всі - прибуткові.) З них "живих" - 15-20. Решта - так звані тіньові підприємства, де виробляється контрафакт. Це свідчить про те, що з галуззю не все гаразд, і цей "негаразд" триває вже не один і не два роки", - пише парламентар.

На його думку, кроки, які здійснюють податкові та інші фіскальні органи, щоб виправити ситуацію, - недостатні, вони не мають економічного ефекту.

"Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий вийшов з пропозицією про надання дозволу на приватизацію підприємств спиртової галузі. Це добре. Я та частина моїх колег у парламенті підтримали цю ідею та пропонуємо, щоб ці підприємства на конкурсних засадах були відчужені у приватну власність і отримали новий менеджмент, адже приватний господар є кращим управлінцем, ніж держава", - зазначив народний депутат.

При цьому Дідич підкреслив, що головна умова - приватизація повинна бути прозорою і підприємства повинні дістатися ефективним власникам. Частина заводів можна буде в майбутньому перепрофілювати виключно на виробництво палива, зокрема, біоетанолу.

"Це дозволить влити нову кров та підвищити їхню ефективність. Держава ж, врешті-решт, повинна мати сплачені податки та збільшення надходжень до бюджетів", - вважає нардеп.Источник: https://ua.censor.net.ua/n426664
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRVNURlVEJNUkZKbmRFTTBNRXhtVVhOT1IwY3dXbUpTYWpONlVXODVRell3V1VSU1oyUkRMekJNYWxKblRrZEQ=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору