EN|RU|UK
 Політика України
  18237  187

 Клімкін: Те, що сталося з Будапештським меморандумом - це не просто урок для всього світу

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що ситуація, коли країни-гаранти не забезпечили територіальної цілісності української держави, передбачені зобов'язаннями Будапештського меморандуму 1994 р., має бути покладена в основу нової системи безпеки та її гарантій.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він сказав в ефірі телеканалу "ICTV" у понеділок.

"Я вважаю, те що сталося з Будапештським меморандумом, те що Росія фундаментально порушила свої зобов'язання, а інші наші партнери не змогли їх виконати повністю - це повинно бути не просто уроком для міжнародної спільноти, а вивчатися відповідно в університетах. Це має бути фундаментальною основою для нової логіки всієї системи безпеки і гарантій безпеки", - сказав він.

Як відомо, Київ. звинувачуючи Росію в анексії Криму та подальшій агресії на Донбасі, вказує на порушення Москвою Будапештського меморандуму і відсутність більш жорсткої реакції інших підписантів.


Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) - міждержавний документ, який гарантує дотримання положень Заключного акта ОБСЄ, Статуту ООН і ДНЯЗ щодо України як держави-учасниці Договору, котра не володіє ядерною зброєю. Підписано 5 грудня 1994 лідерами України, США, Росії та Великої Британії.

Франція і Китай - два інші учасники ДНЯЗ, котрі мали на момент підписання Будапештського меморандуму ядерну зброю, надали аналогічні гарантії, зробивши відповідні заяви, але не поставили свої підписи під цим документом.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n426728
VEhrdlVXMTBRemN3V21KUmRrNUROakJhWWxGMlV6aDJNRXBJVW1jNVF6QXdURVJSZGpsRE1UQlphbEpuZEVkQ01GbDZVWFYwUTNkSlRrZEVNRXhRVVhaMFF6QXdURUk0TUVwNlVXdzVRMmhtVGtObk1FdzNVbWRrUjFjd1dUZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору