EN|RU|UK
 Політика України
  10397  78

 Підвищення плати за приєднання до електромереж у 5-6 разів закриває ринок енергетики для малого і середнього бізнесу, - екс-член НКРЕКП Герус

Підвищення плати за приєднання до електромереж зробить нерентабельним будівництво станцій до 5Мвт. Таким чином ринок енергетики для малого і середнього бізнесу буде закритий.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написав колишній член Національної комісії з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

"Пробую зрозуміти логіку цього рішення НКРЕКП підняти плату за приєднання до електромереж у 5-6 разів. Версії:

1. Банальне нерозуміння ситуації. Таке буває, коли колегіальний орган не працює, як колегіальний. І в складних питаннях це проявляється.

2. Грошовий потік. Обленерго отримують новий відчутний грошовий потік не тільки за допомогою тарифів, а й за допомогою приєднання. Ну, якщо ще хтось буде приєднуватися. Любителі трансформаторів нагадали про себе).

3. Зелені. Невеликі об'єкти відновлюваної енергетики почали активно будуватися останнім часом і це не дивно - тариф дуже привабливий. Таким чином дрібні можуть почати відкушувати відчутну частку вироблення у великій генерації", - розповів Герус.

"З цим рішення будівництво станцій до 5Мвт стає нерентабельним. А великі станції під силу будувати тільки великим гравцям. Таким чином ринок енергетики для малого і середнього бізнесу буде закритий. У грудні урізали китайську компанію CNBM, тепер бар'єр для входу на ринок для дрібної генерації. Збіг? Можливо. Ми ж знаємо, що наш ринок енергетики зовсім не монопольний і абсолютно поза політикою.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n426749
VEhrdlVXczVRekV3V1VSU1p6bEhRa3g1TDFKbmRFTjNNRmxFVVhWT1IwVXdUR2c0TUV4WVVYVTVRekV3VEhKU1ozUkhRVEJNTjFGMFpFTTVNRXhZVW1kT1Ezb3dXbUpTYWpONlVXNWtRMkV3UzBSUmJHUkRZVEJLT0QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору