EN|RU|UK
 Економіка
  8227  30

 Голова фінкомітету Ради Риболовля очікує подальшої девальвації гривні у найближчі роки

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка очікує подальшої девальвації гривні найближчими роками у разі відсутності структурних змін у економіці.

Про це він сказав у інтерв'ю газеті "День", опублікованому у вівторок.

"На жаль, ми бачимо, що можна очікувати подальшої девальвації гривні. Для сировинної економіки, якою є Україна, це звичайне явище: що дешевша національна валюта, то дорожче можна продати нашу сировину на зовнішні ринки. Помірне знецінення гривні та зростання інфляції дозволяє уряду отримати більші доходи держбюджету", - вважає голова фінкомітету.

При цьому, за його словами, за умови різкого падіння цін на сировину в світі, це означає зростання внутрішніх цін і зубожіння населення.

"І це абсолютно не стимулює розвиток нової економіки, побудованої навколо підвищення доданої вартості. Тонна "айфонів" дає в 70-100 тисяч разів більше доходів, ніж тонна руди. Але вимагає і більше зусиль, більше змін, більше реформ. Цього поки немає", - зазначив С. Рибалка.

На думку голови фінкомітету, без реформ і стимулювання кредитування не вдасться досягти зростання економіки. "Значить виконувати соціальні зобов'язання, що зрозтають. перед бюджетниками можна буде тільки за рахунок інфляції і девальвації, і нових кредитів від МВФ", - вважає він.

С. Рибалка також додав, що девальвація вигідна валютним спекулянтам, які сьогодні непідконтрольні владі. "МВФ, своєю чергою, потрібні чисті резерви, тобто потрібно, щоб Нацбанк скуповував валюту на ринку, а не стримував курс інтервенціями, покриваючи тимчасові дефіцити. Це знекровлює економіку. В НБУ немає розуміння, ні як покращити життя простого українця, ні як розвивати власне виробництво. І це сумно", - резюмував голова фінкомітету.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n426751
VEhrdlVXOU9RelF3VEVoUmMwNUROekJNY2xGelEwUlJiMlJETVRCWlJGRnpPVWRYTUV4cmRrdzVRM293V1VSUmRVNURlVEJNTTFKcWR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору