EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3233  56

 Порошенко підписав закон, за яким 5% ренти від видобутку нафти і газу залишаються в місцевих бюджетах

Президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає, що з 1 січня 2018 року в дохід загального фонду державного бюджету спрямовуються 95% рентної плати за користування надрами при видобутку нафти, природного газу і газового конденсату, а решта 5% доходів розподіляються по бюджетах місцевих рівнів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента.

Законом передбачено розподіл коштів рентної плати в такому співвідношенні: 1% - до місцевих бюджетів, 2% - до відповідних районних бюджетів та 2% - до обласних бюджетів.

До цього 100% надходжень від рентної плати з видобутку нафти, газу і конденсату спрямовувались до загального фонду держбюджету.

На думку авторів відповідного законопроекту (15 авторів), прийняття даного законопроекту, з одного боку, сприятиме фінансовій децентралізації, а з іншого - підвищить зацікавленість місцевої влади у розвитку нафтогазового потенціалу своїх регіонів.

Спочатку планували перерозподіляти ренту з 1 січня 2017, але через ризик розбалансування держбюджету на 2017 рік на 2,4 млрд гривень Кабінет Міністрів наполіг на тому, щоб перерозподіл ренти почав діяти через рік, з 1 січня 2018 року.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n426828
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEza3dUR3BSZEU1REt6Qk1TRkpuT1VkRE1FdzNVWFZ1ZWxKblRrTXhNRXd6VW1kMFEzYz0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору