EN|RU|UK
 Політика України
  29122  68

 Виходить, що Вища рада правосуддя перевернула Конституцію, а Президент нам просто збрехав, - адвокат Маселко

Ухваливши зміни до регламенту своєї роботи, Вища рада правосуддя, як і раніше, зайняла неправильну позицію в плані трактування Конституції, і продовжує стверджувати, що для взяття під варту або арешту судді, затриманого під час здійснення або відразу після скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину, необхідна їхня згоду, тоді як в Конституцію таке не закладалося.

Про це Цензор.НЕТ заявив адвокат Роман Маселко, коментуючи заяву ВРП про ухвалення змін до регламенту роботи, які дозволять невідкладно розглядати подання про надання згоди на утримання судді під вартою або арештом.

За словами адвоката, Конституція говорить, що у разі затримання судді під час здійснення або відразу після скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину його можна затримати, взяти під варту або заарештувати без будь-якої згоди Вищої ради правосуддя.

"Ми говорили про те, що така позиція не тільки суперечить Конституції, а й призведе до звільнення всіх затриманих суддів, тому що немає процедури надання в терміновому порядку такої згоди. Зараз Вища рада правосуддя не змінила своєї позиції, але сказала, що ми готові в терміновому порядку розглядати такі подання, щоб встигнути за 72 години, які визначені законодавством для затримання. Але по суті це все одно не змінює їхню позицію. Вони спотворили Конституцію і сказали, що їхня згода необхідна. Відповідно є ризик, що для потрібних суддів така згода не даватиметься, а для неважливих для судової системи суддів - буде надаватися. Зміна в регламент подається як рішення існуючої проблеми, але насправді, проблему вони не вирішили", - сказав Маселко.

При цьому Маселко звернув увагу, що регламент був затверджений зовсім недавно і в ньому не було прописано того, що згода ВРП потрібна.

"Якщо вони розуміли, що така згода має надаватися, чому вони відразу цього не прописали? А тому, що тоді, коли вони його писали, у них не було позиції про необхідність такої згоди. І тільки зараз ця позиція кардинально змінилася. Якщо в цілому зробити висновок: так, звичайно, це позитив, що вони готові швидко давати згоду, але по суті все одно виходить неправильне трактування Конституції. На моє переконання, причиною зміни позиції було те, що, коли почали дійсно затримувати і брати під варту суддів без згоди і у ВРП зрозуміли, що це не поодинокі факти і цей процес абсолютно непідконтрольний Вищій раді правосуддя, вони для себе вирішили, що це неправильно. Коли вони побачили, що це працює, напевно, злякалися і вирішили взяти це під контроль", - зазначив він .

"Президент особисто ініціював і представляв у Верховній раді законопроект про внесення змін Конституції, і він чітко сказав, що суддівська недоторканність скасовується, є пояснювальна записка, де чітко вказано, що згоди ВРП не потрібно, а через три місяці після змін до Конституції ВРП різко розвертає їх на 180 градусів - це і обурює, тому така реакція. По суті ВРП перевернула Конституцію, а Президент нам просто збрехав. Виходить так. Дуже дивно, що ВРП свою позицію сказала, НАБУ теж виступило з прес-конференцією і сказало, що вони не згодні з такою позицією, а Президент, який був ініціатором законопроекту, і який є гарантом Конституції, мовчить. А обіцянка про зняття суддівської недоторканності була саме від Президента", - резюмував Роман Маселко.

Нагадуємо, 26 січня співробітники Департаменту захисту економіки Національної поліції спільно з НАБУ затримали суддю Солом'янського суду міста Києва та посередника під час одержання хабара 22 тис. доларів США за сприяння у знятті арешту на майно, яке було в заставі. Після цього детективи і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернулися до Галицького районного суду м. Львова з клопотанням про обрання щодо підозрюваного запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Суд клопотання не задовольнив, мотивуючи це публічним зверненням ВРП, про те, що Вища рада правосуддя може узгодити арешт судді тільки після звернення правоохоронців.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n426832
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEzY3dXVVJSZEdSSFNUQlpTamd3VEdaUmMwNUhRekJaUkZGMVRrTTRNRXhFVVhaa1F6a3dXVGs0TUVweVVYWjBRemt3V1VoU1ozUkROREJaVEZKbk9VZEhNRnBpVW1vemVsSm5aRWRFTUV4VVVYWjBRM2t3VEVGbk1GbEVVWFJrUjBVd1REZFNaMDVET0RCTVFqZ3dXVWhTWnpsRE1EQk1WRkpxTTNwUmJtUkRVVEJLU0ZGdk0zcFJhM1JETkRCWmJsRnpRMFJTWjA1RGR6Qk1WRkZ6UTBSUmRqbEhRVEJNUkZGemRFTXJNRmxJVW1jNVF6QXdURlJTYW5jOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору