EN|RU|UK
 Політика України
  15744  139

 Блокування залізниці на Донбасі вигідне Росії, - радник міністра

За словами Гримчака, сьогодні кількість новин у російських ЗМІ про блокування залізниці зашкалює.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

"Підприємства, зареєстровані на нашій території (підприємства, роботу яких зупинено через блокаду залізниці, - ред.). Вони платять податки - 32 млрд грн за минулий рік. Це дуже серйозна сума для України. Є збитки від діяльності блокування? Так, вони вже є. А чи розуміють блокувальники, що вони завдають шкоди Україні? Так, розуміють. Тому що коли їм кажуть, що ось, ви заблокували шлях, який іде на Щастя, вони кажуть, ні, на Щастя ми не блокували. Ви ось зараз інший шлях блокуєте - на Слов'янську ТЕЦ. Вони кажуть: ні, там є інші шляхи, там і возіть вугілля. Тобто це суто піар-акція. Але вона шкодить. Вона вигідна на сьогодні РФ", - заявив Гримчак.

Також, за словами Гримчака, сьогодні кількість новин у російських ЗМІ про блокування залізниці зашкалює. Водночас блокада залізниці спричиняє істотні ризики для економіки України.

"Вони поширюють новини, відео. І для них це свято, тому що це внутрішній конфлікт в Україні. Це перше. По-друге, економічно вони виграють із цього. Якщо не буде вистачати вугілля, у нас є кілька варіантів. Перший - це купувати за кордоном. Мається на увазі Росія, Польща або ПАР. Потім якщо не буде вистачати вугілля, є варіант відключення газу. Газ ми сьогодні беремо весь, який можна брати, на Заході. І знову повертаємося до Росії і програємо Стокгольмський арбітраж, і знову будемо купувати фактично в Росії. І це теж мета, її видно неозброєним оком", - заявив радник міністра.

Крім того, за словами Гримчака, закупівлі вугілля за кордоном завдадуть удару по курсу національної валюти.

"У нас є негативний баланс зовнішньої торгівлі. Тобто ми купуємо за кордоном більше, ніж продаємо туди. Якщо ми збільшимо цей показник за рахунок 9 млн тонн антрациту, то зрозуміло, що це призведе до тиску на гривню, падіння курсу", - резюмував Гримчак.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n426914
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRrNUhTREJNUkZGMWFUaDJNRXhJVVhVNVF5c3dUSEpSYzA1RE1EQk1Ramd3VEVoUmRUbERLekJNY2xKbk9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGs0TUV4bVVYTk9RemN3V21KUmREbERPVEJNYWxKb2RFZFFaazVEWXpCYVlsRjJaRWRYTUZsSVVtZDBRekV3V1VSU1oyUkhRekJNVEZGMmFVUlJkSGxFVVhZNVF6UXdXVXhSYzA1RE9UQlpkMmN3VERkUmRYUkhSREJNTDFGMmRFTjVNRXhFVVhaa1F6UXdXVlZuTUZsTVVYUmtSMEV3VEdwU1ozUkRLekJaUkZKc2RFTTFaazVEVlRCTU4xRjJaRU40TUV4RVVtZFJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору