EN|RU|UK
 Суспільство
  4563  69

 Проходити медогляд раз на 15 років для непрофесійних водіїв було б дуже розумно, - керівник Головного сервісного центру МВС Криклій

Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ (МВС) буде пропонувати обмежити дію водійських посвідчень категорій "А" і "В" 15 роками, а категорій "С" і "D" - 5 роками.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив глава відомства Владислав Криклій в інтерв'ю "Укрінформу".

"Зміни стосуватимуться лише тих водіїв, які отримують вперше водійські права або які будуть міняти водійські посвідчення старого зразка на нові. Що стосується найпопулярніших категорій "А" і "B", там подібна заміна передбачається, згідно з директивою ЄС, кожні 10 або 15 років - на розсуд сторони-учасниці. У більшості європейських країн діє стандарт із заміни водійських прав кожні 10 років. Ми ж будемо рекомендувати збільшити термін дії водійського посвідчення до 15 років для категорій "А" і "B" і до 5 років для професійних категорій (це "С" і "D"). Тут, на жаль, альтернативи не передбачені. Тому запевняю, що нічого страшного в цьому немає", - сказав він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Названо трьох претендентів на посаду глави Нацполіції

"Акцентую увагу, що закон зворотної сили не має. Тобто ті люди, у яких є на цей момент водійське посвідчення, і далі зможуть користуватися цим водійським посвідченням. Воно буде діяти на території України, тут немає ніяких проблем", - підкреслив чиновник.

"Заміна передбачає собою обов'язкову перевірку на відповідність мінімальним психофізичних вимогам. По суті, проходити медогляд один раз на 15 років для непрофесійних категорій було б дуже розумно, враховуючи рівень аварійності на дорогах, в т. ч. через стан здоров'я. За цей час може багато чого в житті статися. Навіть для самого себе прийти до окуліста або психіатра - це не ті труднощі, через які потрібно піднімати шум", - вважає Криклій.

"Це питання поки відкрите і буде ще обговорюватися. Умовно кажучи, якщо зміни в закон набудуть чинності і це запрацює в 2018 році, то аж у 2033 році комусь із категорії "B" доведеться пройти медогляд. Причому це буде не така процедура медогляду, як зараз. Благо через цю паніку дуже сильно пожвавилися мінздравівці щодо питання створення електронного реєстру медичних довідок", - зазначив він.

"Наші ініціативи, які підтримав МОЗ, стосуються того, щоб ліквідувати паралельну реальність, яка присутня під час медоглядів сьогодні. Це стосується двох складових: прибрати частину таких перевірок, як, наприклад, гінеколог у жінок. Чим це шкодить і заважає отримати водійське посвідчення - ніхто не може пояснити. і другий момент - це ліквідувати масовий продаж довідок про медичний стан, які продаються без огляду і навіть онлайн. За нашими оцінками, близько 40-50% меддовідок на ринку фіктивні. Тому створення реєстру медичних довідок не допустить ситуації, коли людина просто купила б таку довідку і за це ніхто не несе відповідальності", - заявив чиновник.

Читайте також: Водіям легковиків не потрібно буде перескладати іспити кожні 5-15 років. Лише медогляд, - сервісний центр МВС

Нагадаємо, раніше заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва заявила, що в Головному сервісному центрі МВС готують законопроект, який внесе низку змін до Правил дорожнього руху, зменшить термін дії водійських прав до 5-15 років, запровадить мікрочіп як складову такого посвідчення і внормує вік отримання прав для різних категорій транспорту.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n426966
VEhrNGRrdzVRM2N3VEV4U1ozUkRLMlpPUXk4d1REZFNaMlJEZVRCYVlsRjBUa2RJTUV4WVVYWmtRemt3V1Robk1FeE1VWFowUXpBd1dtSlNhak42VVhOMFF5c3dURlJTYkhSSFdHWk9Remd3VEZoUmRFNURLekJNVUZGMU9VZFFNRXhTT0RCS2VsRnJkRU5v
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору