EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  12677  57

 "Вихід українців на пенсію в 60 років - збалансований і вивірений саме під наші реалії термін", - Розенко

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко стверджує, що на сьогодні дискусії про підвищення пенсійного віку і страхового стажу для українців - недоречні.

Про це він заявив в інтерв'ю "Урядовому кур'єру", передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну.

"Збільшення або зменшення пенсійного віку на рік-два-три або навіть на п'ять глобально на пенсійну систему країни ніякого впливу не матиме. Це доводить, наприклад, досвід Польщі, де недавно, як відомо, пенсійний вік істотно знизили, проте відчутно ні на економіці , ні на розмірі самих пенсій поляків це не відбилося, - сказав Розенко. - Це ніяк не вплине і на збалансування бюджету Пенсійного фонду України, тому що там мають вагу і значення зовсім інші чинники. І ще: зараз тривалість життя українців дуже низька в порівнянні з країнами Євросоюзу. І на цьому тлі продовження трудового життя нелогічно".

Читайте також: "У 2017 році пенсійну систему буде змінено", - Гройсман

"На сьогодні вихід українців на пенсію в 60 років, на моє переконання, - збалансований і вивірений саме під наші реалії термін, на якому потрібно зупинитися. Те ж саме можу сказати і про страховий стаж: 30 років для жінок і 35 для чоловіків - оптимальні, і їх не будуть підвищувати з таких самих причин", - підкреслив він.

За словами Розенка, МВФ в цьому питанні нічого від України не вимагає і не ставив ніяких ультиматумів. "Ми разом розробляємо стратегію і заходи, які, на наше спільне бачення, допоможуть реформувати Україну. А ультиматумам у такій стратегії не місце. Та й врешті-решт реформи ми робимо не для МВФ або інших міжнародних установ, а для українців, для їх добробуту і майбутнього. Тому і повинні дбати саме про них", - підкреслив він.

Розенко зазначив, що зараз необхідно сконцентруватися, перш за все, на питанні підвищення рівня і тривалості життя наших співвітчизників, проводячи необхідні медичні та соціальні реформи, а також створивши фінансові умови для того, щоб вони могли купувати високоякісні продукти харчування.

Також читайте: "В ідеалі пенсія кожного українця має складатися з трьох частин: 60% - солідарна, 30% - накопичувальна і 10% - недержавне пенсійне страхування", - Розенко

"І от коли, нарешті, побачимо, що життя людей стає більш тривалим і якісним, як на мене, будемо мати передумови повернутися до обговорення питання можливого підняття пенсійного віку. І тоді при владі, мабуть, для цього з'являться необхідні і вагомі аргументи. Але не найближчим часом. На сьогодні таких аргументів просто немає", - підсумував віце-прем'єр-міністр.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n426996
VEhrdlVXOU9ReXN3VEdaUmRHUkRPVEJNY2xGMmFUaDJNRXd2VVhSa1F6a3dXVWhTYkhSRE5UQk1NMUZ6UTBSU1owNURNVEJaVkZGMmRFZEJNRXg2VVhOSWVsRjJPVU14TUV3elVtZGtSMWN3VEc1UmRtUkROREJNYTJjd1RFeFNiSFJETm1aT1EyTXdTa3hSY0VFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору