EN|RU|UK
 Політика України
  1953  13

 Навесні почнеться розробка проекту пантеону для почесних поховань українців на Лук'янівському кладовищі в Києві, - Нищук

Міністерство культури і Київська міська державна адміністрація в березні почнуть розробку проекту пантеону для почесних поховань українців на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника, до складу якого входить Лук'янівське кладовище в Києві.

Про це Українським новинам повідомив міністр культури Євген Нищук, передає Цензор.НЕТ.

"У теплу пору року, вже навесні, почнеться розробка проекту алеї почесних перепоховань", - сказав він.
Міністр також висловив сподівання, що Київська міська рада ухвалить рішення про виділення землі для відповідного пантеону.


Також Нищук зазначив, що при виборі місця перепоховання останків українського письменника Олександра Олеся враховували можливість створення навколо поховання пантеону в подальшому.

Як повідомляли, 3 січня 2017 року президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ забезпечити перевезення останків українського поета і письменника О. Олеся, а Міністерству культури - організувати церемонію перепоховання в Україні.

Останки О. Олеся, який помер у 1944 році і був похований у Чехії, було примусово ексгумовано. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі в розмірі приблизно 20 тис. чеських крон (еквівалент 20 тис. грн) за 10 років. До недавнього часу ренту за могилу платив за власною ініціативою громадянин Чехії, вихідець з України Володимир Михайлишин, однак недавно він помер і тепер його син хоче поховати батька на могилі письменника.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n427139
VEhrdlVXNWtRelF3V1c1U1p6bEROa3g1TDFGMk9VTXhNRmxFVVhSa1F5OHdURGRTYUdSREt6Qk1URkZ6VGtNNU1Fd3pVbW96ZWxGdGRFTmpNRXBVVVd0SWVsRnVUa2RYTUV3elVteDBSMEl3V1V4UmRHUkhRVEJaU0ZKbmRFTjVNRXcwWnpCTWNsSm5PVU0zTUZsNlVtZDBSMFF3V1VSUmRVRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору