EN|RU|UK
 Економіка
  14764  29

 З весни Україна може зіткнутися з дефіцитом скрапленого газу, - УАЗГ

На українському ринку автомобільного газу може виникнути дефіцит в результаті практики додаткових перевірок імпортних партій зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ) на митниці.

Таку думку озвучив Олег Широков, виконавчий директор Української асоціації зрідженого газу (УАЗГ), повідомили в прес-службі організації.

"Подібні речі завжди відображаються на ринку: на обсягах, роздрібні ціни, якості товару. Зараз в результаті сезонного фактора споживання знизилося. Однак в березні-квітні, коли попит збільшиться, на заправках почнеться коливання цін через те, що партії газу зупинені на митниці", - сказав він.

Як повідомлялося раніше, митні органи з листопада минулого року почали практикувати взяття і аналіз проб імпортного скрапленого вуглеводневого газу на предмет наявності отруйних речовин. Силовики обґрунтовують свої дії необхідністю протидіяти тероризму.

За його словами, ситуація в порівнянні з листопадом минулого року, коли почалася практика перевірок імпортного ЗВГ, в цілому не змінилася, хоча активність силовиків дещо знизилася. "У діях митників немає системності, партії перевіряють вибірково", - зазначає Олег Широков.

Якщо обсяги затриманого зрідженого газу в подальшому будуть збільшуватися, то слід очікувати дефіциту і підвищення цін і до початку сезонного зростання споживання газового палива. "Як тільки загальмують велику партію на митниці, відразу може початися дефіцит", - підкреслює виконавчий директор УАЗГ.

За його даними, станом на 9 лютого на митниці в Харкові "стоїть" близько 2 тис. т ЗВГ.

Як зазначив Олег Широков, на сьогодні постраждалі від затримок вантажу на митниці компанії-імпортери намагаються довести безпідставність претензій з боку силовиків у судах.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n427268
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoU2FFNUhWekJaWWxGMVRrZERaazVIUWpCTWNsSm5Ua04zTUV3dlVYVTVRekV3VEROUmRVNUROVWxPUTNvd1RFUlJkSGM5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору