EN|RU|UK
 Політика України
  63258  568

 Мирний план Тарути для Донбасу: відновлення легітимності депутатів за підсумками виборів 2010-го, миротворці ООН і сили ОБСЄ, фінансування ОРДЛО

Народний депутат (позафракційний), колишній голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута запропонував свій план мирного врегулювання на Донбасі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, своє бачення політик виклав у газеті "Дзеркало тижня".

"Починати із забезпечення легітимності, щоб з'явився партнер у переговорах, потім забезпечити безпеку, щоб мирний план мав шанс бути реалізованим, а відтак - поновити діалог, результатом якого буде відновлення довіри", - пише він.

1. Легітимність. "Ми пропонуємо розглядати як легітимних представників окупованих територій останню із законно обраних у цих районах владу, тобто тих, кого населення обрало на виборах місцевих рад 2010 року. Саме ці вибори були останніми легітимними з погляду українського законодавства", - заявив Тарута.

"Для надання такому рішенню офіційного статусу влада України має подовжити термін повноважень таких депутатів місцевих рад, який закінчився 2015 року. Натомість згадані депутати місцевих рад Донецької і Луганської областей для поновлення своєї легітимності повинні скласти присягу на вірність Україні. Українська держава звернеться до світового співтовариства з проханням визнати цих депутатів легітимними представниками жителів тимчасово окупованих районів Донбасу, а до Росії - із закликом чинити тиск на лідерів самопроголошених республік, які повинні визнати цих представників законними органами влади і передати їм управління цими територіями", - пояснює парламентарій .

2. Безпека. "Досвід трьох років конфлікту довів: без третьої сили на лінії розмежування сторін неможливо досягти стійкого й тривалого припинення воєнних дій. Пропонується скористатися наявним міжнародним механізмом: ввести в зону розділення сторін миротворчий контингент ООН - "блакитні каски", - пише депутат.

"Друге завдання - забезпечити безпеку і порядок на пропускних пунктах між тимчасово окупованими районами Донбасу та основною територією України. Цю місію, за згодою сторін, можуть узяти на себе озброєні поліцейські сили ОБСЄ. Забезпечення безпеки на окупованих територіях буде реалізовано у два етапи. На першому етапі на ці території вводяться поліцейські сили ОБСЄ. Але в міру набуття місцевими радами легітимності можна передати частину функцій спеціально створеним підрозділам місцевої поліції, які оснащуються і діють згідно з мандатом законної влади України", - додав політик.

3. Довіра. "Влада України не тільки визнає легітимність обраних 2010 року депутатів місцевих рад Донецької та Луганської областей, а й передає їм повноваження та інструменти для забезпечення реінтеграції жителів тимчасово окупованих районів Донбасу в єдиний правовий, економічний і гуманітарний простір України. Для цього в розпорядження місцевих рад передаються бюджети на освіту, медицину та пенсійне забезпечення", - підкреслив Тарута.


"Здійснення плану "Три основи" за сценарієм "легітимність-безпека-довіра" пропонується здійснити в три кроки", - пише він.

Крок 1. Обмежити права Президента України на проведення переговорів із питань мирного врегулювання на Донбасі. З цією метою відновити чільну роль парламенту у переговорному процесі. Як показує досвід імплементації Мінських угод, без участі парламенту України неможливо досягти позитивних результатів у мирному переговорному процесі. Верховна Рада повинна ініціювати створення державної делегації високого рівня з участю народних депутатів і представників виконавчої влади, яка на основі схваленого парламентом мандата вестиме переговори для встановлення стійкого миру в Донбасі й повернення тимчасово окупованих районів у правове поле України", - вважає депутат.

Крок 2. Ухвалити спеціальний закон, що визначає повноваження та обов'язки депутатів обласних і місцевих рад, обраних на виборах 2010 року на нині окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Крок 3. Після ухвалення у парламенті України плану "Три основи" передати його на розгляд до Ради Безпеки ООН і підписантам Будапештського меморандуму з метою повномасштабного залучення відповідних міжнародних інституцій і ключових держав до його належної імплементації.Нагадаємо, раніше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб представило план заходів, спрямованих на реалізацію деяких принципів державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n427527
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRkakJMVEZGelRrZEJNRmxRVW1kMFEzZE1lUzlSZEU1RE1UQk1MMUpuT1VkRE1FeEVVbWR1ZWxKc2RFTTVNRmxNVVhSa1Ezb3dXVVJSYzA1SFJ6QmFZbEpxTTNwUmRuUkROakJaVUZGMk9VTjNNRmxpVW14MFIxQm1Ua012TUV4WVVtZE9RekV3VEhwUmRuUkRlVEJNYWxGMlpFTTBaazVETHpCTWRsRnpUa001Wms1RFV6QkxRamd3U2k5U1owNURNVEJNWmxGMVRrTXdNRXhZVVhaa1IwTm1Ua05WTUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору