EN|RU|UK
 Суспільство
  27692  156

 Поліція викрила групи в соцмережах, у яких підлітків схиляють до самогубства

В інтернеті (зокрема в соціальних мережах) з'являються сторінки, адміністратори яких змушують підлітків виконувати різні завдання і доводять їх до самогубства.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на поліцію, фанати таких спільнот називають себе "китами", бо ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання слова "кити" ("літаючі кити"), імовірно, пояснюється тим, що цей вид ссавців є одним із небагатьох, представники якого можуть добровільно звести рахунки із життям.

Суїцидальні спільноти в соцмережах називаються "Море китів" і "Тихий будинок". Тому у їхніх шанувальників на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Щоб вступити в такі групи, потрібно подати заявку та написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то проводить невелике психологічне вивчення особистості та її готовності до самогубства (шляхом спілкування в чаті).

Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання і час, який дається на його виконання). Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають із групи.

Загалом дається до 50 завдань ("квестів").


Адміністратор групи схиляє підлітка до виконання завдань, ба більше, практично всі вони передбачають заподіяння собі болю або каліцтва власними руками. "Квести" в обов'язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевнений у тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина постає в головній ролі. У ролику обговорюються всі проблеми, які дитина озвучила "провіднику". Єдиний вихід з усіх проблем, який озвучується в цьому ролику, - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

Фінальне завдання - покінчити життя самогубством і зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи потім продаються в інтернеті або в Darknet.


Департамент кіберполіції виявив одну з таких груп (https://vk.com/blueskitea). До неї входили 209 користувачів з України. Такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж за зверненнями користувачів або правоохоронних органів.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n427540
VEhrNGRrdzVSMWN3VEROU1ozUkRNVEJaUkZGMlpFTXhNRmxLT0RCTU0xRjBaRU12TUV3M1VYTjBRemt3VERkUmRUbEhWekJaVEZGMlpFZFhaazVETHpCYVlsRjBUa00zTUZwaVVtZDBRell3VEdnNE1GbElVWE5PUXpnd1REZFJjemxIUkRCTVNGSm5aRWRETUV4TVVYWnVlbEpuWkVNck1GbGlVbXgwUTNjd1RIWlNhazVET1RCYVdXY3dUSHBSZEdSSFFUQk1XRkYwZEVkWFprNURNREJhWWxKbmRFTTBaazVEWkRCTVJGSm9kRU12TUV3M1VYVTVSMWN3V1dKU2JIUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору