EN|RU|UK
 Політика України
  16881  234

 "Найголовніша реформа - перехід влади від олігархів до громадян - так і не відбулася", - нардеп Чумак

Українські олігархи досі визначають політику країни.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив народний депутат (позафракційний) Віктор Чумак у статті для "Дзеркала тижня".

"Найголовніша реформа - перехід влади від олігархів до громадян - так і не відбулася. Тому відчуття незворотності й достатності змін ні у кого з нас немає", - пише він.

"За нашими з вами спинами в кулуарах печерських кабінетів Президент, коаліція й уряд фактично реставрують попередній режим. Олігархи, валізи з кешем і політично залежні прокурори вже давно де-факто реабілітовані як інструменти "високої політики". Керівники держави, які повинні були стати "батьками реформ" і ще вчора благословляли на високі звершення команди нових громадян майже з усього світу (Грузії, Литви, Польщі, США), повертаються до українського business as usual, ніби три роки тому у нас була не революція, а чергова зміна однієї команди на іншу", - зазначив політик.

Також читайте: Путін розповів про фінансування "деякими українськими олігархами" Хілларі Клінтон

"Виборча система, економічна ситуація, функціонування та фінансування політичних партій, засобів масової інформації - все працює на те, щоб важелі реального впливу на політичний процес не вислизнули з рук кількох олігархів. Олігархи залишаються головним гравцем, який інвестує в українську політику і отримує від неї дивіденди", - констатує парламентарій.

"Головним споживачем їхього партійного продукту є незаможні громадяни України, які переважно не готові об'єднуватися, інвестувати свій час, зусилля і гроші в спільні громадянські проекти, оскільки все ще не дуже довіряють тим, хто такі проекти пропонує. Результатом цього збоченого політичного зв'язку між капіталом і виборцями є те, що основний "політичний продукт", який проводиться в Україні, - це махровий популізм всіх кольорів веселки", - підкреслив Чумак.


"Справжньою проблемою є не те, що правляча команда не готова змінювати основи олігархічної політики. Проблема в тому, що в політиці поки немає дієвої команди, здатної запропонувати непопулістські й неолігархічні альтернативи розвитку країни. Давайте знімемо рожеві окуляри: реальною альтернативою нинішньому політичному режиму є прихід до влади олігархів-реваншистів, що оперують патерналістською і "миролюбною" риторикою. Або популістів-радикалів, які запропонують "прості і швидкі рішення" складних проблем", - вважає депутат.

"Якщо ж чинний уряд утримається при владі, ця дивна зв'язка "БПП-НФ" приречена на подальший дрейф до такої ж патерналістської, але вже "патріотичної" риторики з одночасним нарощуванням власних олігархічних м'язів. Обидва варіанти повністю вписуються в нинішню політекономічну модель і модель відносин між партіями і виборцями. Обидва ці шляхи означають для України глухий кут і згаяний час", - переконаний Чумак.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Голова фонду підтримки фермерських господарств подав у відставку через знищення українського села олігархами з оточення Порошенка, - Саакашвілі. ВIДЕО
Источник: https://ua.censor.net.ua/n427580
VEhrdlVYQTVSMFF3VEhwUmMwNUROa3g1TDFGMmRFTTNNRnBpVVhNNVEzY3dXVVJTYUZFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору