EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3154  24

 Україна подала позов проти Росії до СОТ через обмеження транзиту українських товарів

Україна подала позов проти Росії до Світової організації торгівлі через обмеження транзиту українських товарів територією Росії в Казахстан і Киргизстан і попросила про створення групи експертів у рамках справи.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку України.

"З моменту застосування Україною положень зони вільної торгівлі з ЄС із 1 січня 2016 р. РФ ввела обмеження транзитного руху по автомобільних і залізничних шляхах з території України через територію Російської Федерації в Республіку Казахстан, а з 1 липня 2016 - і до Киргизької Республіки", - говориться в повідомленні.

Близько 79% експортних поставок з України в Казахстан і 95% в Киргизстан зазнали збитків від обмежень і часткової заборони з боку Росії.

Мінекономрозвитку минулого року розпочало процес врегулювання спору в рамках СОТ щодо обмежень. РФ не була готова до врегулювання спору і не вжила заходів щодо обмеження в сфері транзиту, українська сторона продовжила розгляд справи відповідно до встановленої процедури, і для початку наступного етапу розгляду спору в СОТ було направлено вимогу про створення групи експертів.

З моменту застосування обмежень, експорт товарів з України в країни Центральної і Східної Азії в 2016 році знизився на 38,3% в порівнянні з 2015 роком. В цілому втрати експорту товарів до Казахстану і Киргизстану оцінюються в обсязі понад 0,4 млрд дол.

Позов про обмеження транзиту став уже другим позовом України в СОТ проти РФ за останній час. Зараз ведеться збір матеріалів для підготовки наступного позову, який буде охоплювати численні заборони й обмеження на імпорт українських товарів у РФ.

Нагадаємо, у вересні 2016 року від України направлено вимогу до СОТ про консультації з Російською Федерацією. У листопаді проведені консультації з Російською Федерацією про заходи щодо обмеження транзитного руху. Російською стороною було відзначено неможливість досягнення узгодженої позиції під час проведення консультацій, оскільки оспорювані заходи були застосовані з метою забезпечення економічної безпеки і національних інтересів РФ. 9 лютого 2017 року українською стороною направлено вимогу про створення групи експертів у справі DS 512 "Російська Федерація - заходи щодо транзитного руху".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n427663
VEhrNGRrdzVReTh3VERkUmREbERLekJNU2pnd1dVeFJkblJIUVRCTVVGSnNkRU41TUV4MlVtb3plbEYwWkVNMk1GbElVWFk1UXlzd1dVUlNaMjU2VVc5a1EyVXdTMG80TUVwNlVteDBRemt3VEZoUmRYUkRLekJNTTFGMmRFTTRNRmxFVVhaMFF6TXdURXhSZFU1SFF6Qk1jbEpuZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору