EN|RU|UK
 За кордоном
  3717  12

 Рішення про скасування депортації Жадана ухвалювалося на найвищому рівні, - МВС Білорусі

Рішення про скасування депортації українського письменника Сергія Жадана з Білорусі ухвалювалося на найвищому рівні.

Про це заявив начальник департаменту з громадянства і міграції МВС Білорусі Олексій Бігун в інтерв'ю білоруській службі "Радіо Свобода", повідомляє Цензор.НЕТ.

Однак Бігун відмовився вказати, чи був це прем'єр-міністр, чи президент. Він підтвердив, що Жадан перебуває в списках осіб, яким заборонений в'їзд у Росію.

"Є угода про взаємне визнання рішень про відмови іноземцям на в'їзд у країну, яка діє з минулого року. Але якщо ви уважно прочитаєте угоду, то там написано:"Компетентні органи в межах внутрішніх процедур можуть дозволяти в'їзд і перебування громадян, на яких накладено відповідне обмеження", - заявив Бігун.

Бігун зазначив, що відповідне рішення ухвалювалюється після цільового звернення конкретної особи.

На питання, чому Жадана впустили на територію країни, куди він і раніше приїжджав без проблем, працівник МВС Білорусії заявив:

"Тому що у нього транскрипція в паспорті і списку різна, написання прізвища відрізняється на дві букви. А в системах внутрішніх органів більш розширені відомості, дещо інші докази, які передбачають більш розширений пошук, і органи МВС визначили, що персональні дані внесені до списку. Тому його і затримали".

У відповідь на питання, чому з письменником так жорстоко поводилися, Бігун сказав: "Тому що у нього "забарвлення" відповідне".

Нагадаємо, раніше Сергій Жадан розповів, що його затримала в Мінську білоруська міліція і протримала цілу ніч у камері.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n427735
VEhrdlVXeDBRM2N3VEZSUmMwNURPVXg1TDFGMFRrTXhNRXd2VVhaMFIwRXdXVXhSYzA1SFJ6QmFZbEpxTTNwUmEyUkhWekJNZGxGMmRFZEJNRmxRVW1ka1IwMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору