EN|RU|UK
 Політика України
  6807  26

 Мінкультури звернулося до ЮНЕСКО у зв'язку із запланованими російсько-британськими розкопками в окупованому Криму

Міністерство культури України звернулося до ЮНЕСКО у зв'язку з намірами окупаційної влади Криму і британських археологів реалізувати на півострові спільний історико-археологічний проект.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Мінкультури.

У зв'язку з анонсованими намірами окупаційної влади АР Крим і британських вчених-археологів з університету міста Брістоля та англійського військово-історичного журналу реалізувати спільний історико-археологічний проект, пов'язаний з подіями Кримської війни 1853-1856 років, зокрема проведення спільних археологічних розкопок, видання книг та журналів відповідного спрямування та організації молодіжних археологічних таборів для російських та британських студентів, Мінкультури звернулося до МЗС України з вимогою надіслати ноти протесту МЗС РФ та МЗС Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Мінкультури закликає правоохоронців дати правову оцінку антиукраїнським діям представників духовенства УПЦ на окупованих територіях

Мінкультури просить Великобританію вжити заходів для недопущення відвідування окупованого Криму британськими археологами і наголошує на необхідності дотримання режиму в'їзду на окуповану територію України, встановленого чинним законодавством. Також Мінкультури звернулося до генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової із закликом засудити протиправні дії РФ як країни-окупанта і вжити заходів з відновлення правового порядку згідно з Конвенціями ЮНЕСКО.

Мінкультури звертає увагу, що археологічна спадщина України вимагає особливого режиму захисту, передбаченого положеннями Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини 1972 року, стороною якої є Російська Федерація. Крім того, відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року, держава, яка здійснює окупацію, зобов'язана забезпечити належну охорону культурних цінностей і повагу до них.

Також згідно зі ст. 32 Рекомендацій, що визначають принципи міжнародної регламентації археологічних розкопок від 05.12.1956 р., у разі збройного конфлікту держави-члени ЮНЕСКО, які окупували територію тієї чи іншої держави, повинні утримуватися від проведення археологічних розкопок на окупованій ними території.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n427774
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGelRrZEJNRmxZVVhSa1F5c3dUSFpSZG5SRGVtWk9SMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVEWVRCWlJGRjFUa000TUZsSVVtcE9Rell3VEVGbk1FeE1VbXgwUXpVd1RETlJjMGg2VVhaa1F5c3dXVXhSYzBORVVYWTVSMEV3VERkU1ozUkRNVEJaU0ZKbmRFZEVaazVEWXpCYVlsRjJaRWRYTUZsSVVtZDBRekV3V1VSU1oyUkhRekJNVEZGMmFVUlJkWFJIUkRCTWRsSnFUa2RETUZsUVVtZE9RelJtVGtOVE1FeFlVWFU1UXpRd1RISlJjME5FVVd0a1IwRXdUR3BTWjNSRGR6Qk1NMUpzZEVkUVprNURZVEJaUkZGMVRrTTRaazVEWnpCTU4xSm5aRWRYTUZrNFBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору