EN|RU|UK
 Політика України
  2309  59

 Партії приховують регіональні осередки через необхідність декларування, - КВУ

Політичні партії намагаються обійти закон про фінансування партій, щоб уникнути звітів про витрати.

Про це в ефірі Громадського повідомив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, 70% партійних коштів витрачаються на регіональні осередки, і щоб не звітувати про витрати - партії не реєструють місцеві представництва.

"Зараз ми побачили ситуацію, коли "Радикальна партія Ляшка" і "Народний фронт", які декларують наявність регіональної структури, зареєстрували нуль офіційних представництв. Таким чином вони обходять норми закону, тому що якщо місцева організація партії офіційно зареєстрована - вона зобов'язана подавати звіти в НАЗК. Таким чином партії просто спрощують собі життя", - сказав він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У НАЗК є всі можливості, щоб упоратися з другою і третьою хвилею подання е-декларацій, - Петренко

За словами Кошеля, схожа ситуація складається через загальні формулювання в Законі про державне фінансування політичних партій. Зокрема, передбачено кошти на "статутну діяльність".

"Але статутна діяльність - це фактично що завгодно", - зазначив Кошель, додавши, що в Раді зареєстровано законопроект, який дозволив би врегулювати витрати на діяльність партій, а також заборонити рекламу політичних сил.

"Ми хочемо, щоб вони перестали бути київськими клубами, а щоб вони стали реальними партіями", - додав він.

У цілому, за словами голови Комітету виборців, в Україні практика державного фінансування партій показала кращий результат, ніж, наприклад, у Польщі.
  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
   
   
   
   
   
   вгору