EN|RU|UK
 Економіка
  9033  54

 Україна позбулася залежності від російського газу, - американський політолог

Відомий американський політолог і професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма вважає реформу газового ринку найуспішнішою в історії України.

Про це він розповів в інтерв'ю "Новому времени".

Як відомо, реформування газового сектора почав ще у 2014 році уряд Арсенія Яценюка.

"Торішні реформи були дуже успішними. Я маю на увазі насамперед реформу газового ринку й уніфікацію цін. Це дійсно був болісний процес для звичайних громадян, оскільки платіжки за опалення дуже зросли, але цього не можна було уникнути", - пояснив Фукуяма.

Крім того, він зазначив, що ця реформа знищила велике джерело корупції, де перерозподіляли державні субсидії в кишені посередників.

"Також Україна позбулася залежності від російського газу. Тепер у Росії менше інструментів впливати на ситуацію в Україні", - наголосив політолог.

"Мені здається, українці ще повністю не оцінили, наскільки важливо вашій країні бути незалежною у зовнішній політиці. Та й раціоналізація економіки не менш важлива, адже за умови низьких цін на газ його використовують неефективно", - сказав Френсіс Фукуяма.

Він додав, що не варто очікувати швидких змін у країні.

"Проблема в очікуваннях. Після Помаранчевої революції і Євромайдану багато хто сподівався, що все зміниться дуже швидко. Але якщо ви подивитеся на історію інших країн, таких як США, в яких були схожі проблеми - корупція, яка глибоко в'їлася - то побачите, що такі проблеми не вирішуються за кілька років. Це справа кількох поколінь", - резюмував політолог.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n427875
VEhrdlVYSTVSMGN3VEZoUmRtUkhUekJNYjNaTU9VTjZNRXhFVVhRemVsRnZUa01yTUZsSVVteDBSMUE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору