EN|RU|UK
 Політика України
  7088  48

 Білоус: Новий закон про приватизацію дозволить продавати об'єкти десятками тисяч

Фонд держмайна України розробляє новий закон про приватизацію, який дозволить спростити продаж держмайна і позбавить державу від морально застарілих активів.

Про це в інтерв'ю агентству УНІАН розповів голова ФДМУ Ігор Білоус.

Керівник Фонду повідомив, що законопроект пропонує відмовитися від поділу об'єктів приватизації на групи. Замість цього пропонують ділити держактиви на стратегічні й інші.

"Перші, це близько 50 компаній, продавати тільки з радником, і він буде рекомендувати стартову ціну на аукціон. Решту об'єктів приватизації продавати на електронному майданчику Прозорро.Продажі, де потенційні учасники подають заявки з пропозиціями, на їх основі формують стартову ціну, після цього відбуваються самі торги. Перемагає той, хто запропонує найбільшу суму за об'єкт приватизації", - розповів голова Фонду держмайна.

Таким чином, з процесу приватизації виключають інститут оцінювачів. За словами Ігоря Білоуса, на них легко натиснути, що найчастіше робить оцінки неадекватними порівняно з ринковими реаліями.

"Законопроект дасть можливість ринку самостійно оцінювати держоб'єкти. Завдяки цьому держава зможе швидко позбутися десятків тисяч об'єктів і при цьому заробити", - пояснив Ігор Білоус.

Автори законопроекту переконані, що за такого підходу вже до 2020-2022 років Фонд держмайна завершить масштабну приватизацію і трансформується в іншу структуру, яка займеться орендою державної нерухомості.

У Фонді не чекають, що подібні нововведення приймуть легко. "Я так скажу: бійня буде велика. Казатимуть, що радники будуть продавати своїм, що Білоус - головний радник, а в електронній системі є якісь прогалини", - прогнозує голова ФДМУ.

"Але якщо товариші в парламенті скажуть, що цей законопроект неправильний, то, напевно, у нас парламент не той. Час зрозуміти, що зараз технології дуже швидко змінюють світ, і якщо ми не продамо більшість держактивів найближчим часом, то через 5-10 років це будуть або музеї, або руїни", - наголосив Ігор Білоус.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n428058
VEhrdlVXdGtSMWN3VEhaUmRuUkhSREJaUlhaTU9VTXZNRmxFVVhWT1Eza3dURVJTWjNSRE5EQk1abEZ6VGtkSE1GcGlVbW96ZWxGd1RrTlZNRXAzUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору