EN|RU|UK
 Політика України
  2429  33

 Шляхом судової реформи Президент відлучений від юридичних повноважень щодо впливу на судовий корпус, - глава ВККС Козьяков

Шляхом судової реформи 2016 року Президент Петро Порошенко не може узурпувати судову владу, навпаки - тепер він відлучений від юридичних повноважень щодо впливу на судовий корпус.

Таку думку глава Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков висловив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Шляхом цієї реформи Президент уже відлучений від юридичних повноважень щодо впливу на судовий корпус. Якщо раніше за ним залишалася дискреція погодитися чи не погодитися з рішенням Вищої ради юстиції щодо суддів, то після 29 вересня минулого року в цій процедурі він уже зможе лише церемоніально видати указ, і лише після рішення Вищої ради правосуддя, яке й буде остаточним", - підкреслив Козьяков.

При цьому глава ВККС зазначив, що Президент не намагається впливати на конкурс з обрання суддів Верховного суду.

"Я зустрічався з Президентом двічі за 26 місяців моєї роботи. Але це було задовго до конкурсу. Думаю, конкурсом він все-таки цікавиться. Адже саме Президент був ініціатором судової реформи", - зазначив Козьяков.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Результати перевірки НАБУ кандидатів до Верховного суду будуть враховані при підведенні підсумків конкурсу, - Романюк

Нагадаємо, 2 червня 2016 року після тривалих суперечок Верховна Рада прийняла два документи - зміни до Конституції щодо правосуддя і новий закон про судоустрій і статус суддів.

30 вересня 2016 судова реформа офіційно набула чинності.

Детальніше про особливості проведення кваліфікаційного оцінювання кандидатів у судді Верховного суду, яке стартує 16 лютого, читайте ТУТ.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n428084
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVIwSXdXVkJSZEU1REt6Qk1URkZ6UTBSU1owNURNVEJaVkZGMmRFZEJNRXg2VVhOSWVsRnJkRU14TUZsRVVtaGtReXN3VEV4UmRtUkROREJNYTJjd1MwaFNaemxETUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору