EN|RU|UK
 Політика України
  3352  45

 Лутковська просить КС визнати неконституційними повноваження поліції проводити відбір ДНК

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська просить Конституційний Суд визнати неконституційними повноваження Національної поліції проводити відбір проб ДНК-матеріалу.

Про це йдеться в конституційному поданні омбудсмена, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.

Лутковська просить визнати неконституційними положення ч. 2 ст. 26 закону "Про Національну поліцію" в частині, яка стосується повноважень поліції здійснювати відбір і накопичення біометричних даних у вигляді проб ДНК.


Вона наголошує, що персональні дані, які свідчать про расову належність, політичні або релігійні переконання, а також дані, які стосуються здоров'я і статевого життя, не можуть автоматично оброблятися.

Омбудсмен вважає, що збір і зберігання ДНК-матеріалу може вважатися втручанням держави в реалізацію людиною права на повагу до її приватного життя.

Читайте також: Лутковська просить російського омбудсмена Москалькову забезпечити дотримання прав підзахисних заарештованого в окупованому Криму адвоката Курбедінова
Источник: https://ua.censor.net.ua/n428270
VEhrdlVXMDVSMFF3V1V4UmRYUkRLekJNVEZKblpFZE5NRXh5VVhORE9IWXdTbkpSYjFoNlVXNWtRM2N3V1dKUmRqbERLekJNZGxKc2RFZEhNRnBpVW1wM1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору