EN|RU|UK
 Суспільство
  8900  48

 Студенти КНУ імені Шевченка заявляють про репресії щодо активістів, які виступають проти корупції у виші

Студенти Київського Національного університету імені Тараса Шевченка заявляють про репресії з боку адміністрації вишу щодо активістів, які виступають проти корупції в університеті.

Про це Цензор.НЕТ розповів студент юридичного факультету і координатор руху "КНУ Протест" Богдан Цюрко.

Він разом з іншими членами організації був відрахований у ході сесії за академічну заборгованість. За його словами, в цілому виключені понад 20 осіб, з них чотири активісти "КНУ Протест", інші - ті. хто їх підтримує. Він наполягає на тому, що відраховані були саме студенти, які брали участь в акціях протесту.

"Виключили людей, які потенційно могли заважати адміністрації. З 20 людей, які були виключені з філософського факультету, троє були нашими активістами. Власне, це всі активісти, які були на факультеті", - зазначив він.

За словами Цюрка, адміністрація була незадоволена активною діяльністю "КНУ Протест" щодо захисту прав студентів.

"Наша діяльність почалася після неправомірних дій адміністрації з приводу перенесення сесії. Це адміністрація сама визнала, дата сесії була повернута на січень. Потім ми проводили широку діяльність. Боролися за поліпшення санітарних умов у корпусах, власне, дотримання температурного режиму, який був нижче норм. Ми ходили з ревізіями, і наш мандат був підтриманий самою адміністрацією. Але коли ми почали діяльність у всіх сферах і підняли питання корупції, то адміністрація сказала, що деканам потрібно звернути на нас особливу увагу", - розповів активіст.

Цюрко звинувачує адміністрацію в подвійних стандартах, бо норма, за якою відраховували студентів, була використана вибірково.

"Існує норма про те, що більше, ніж дві перездачі - це привід для відрахування студента. Цю норму в нашому університеті ніколи не використовували. Більш того, в цьому семестрі на моєму, юридичному факультеті, ніхто її не брав до уваги. Є люди, які мають по 3-4 перескладання, але їх не відрахували. Тут очевидні подвійні стандарти, бо ця норма стала інструментом для репресій.

Не всім відрахованим студентам видали їхні оцінки. Наприклад, один зі студентів філософського факультету має високу успішність. У нього семінарські бали доходили до 50 - це максимальний бал. Саме з тих предметів, де він мав максимальний допуск, він отримав перескладання. Поки він не отримав ніяких відомостей", - заявив він.

Особисто Цюрко має намір звернутися для захисту своїх прав до суду.

У свою чергу адміністрація КНУ імені Тараса Шевченка спростовує факт політичної мотивації у відрахуванні студентів. Вона надала новинному порталу "Студвей" дані про відрахованих студентів філософського факультету, але не вказала їхніх прізвищ.

Цензор.НЕТ робить свій запит до адміністрації вишу, щоб розібратися в ситуації.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n428319
VEhrNGRrdzVSMEl3VEZoU1oyUkhWekJaT1Rnd1MxQlJkbVJIVnpCTVRGRjBaRWRCTUZsSVVYVk9SME13VEZoU1oyNTZVbWRrUjBNd1dWQlJkRTVETVRCTU0xSm5kRU0wWms1RFlUQk1hbEpzT1VONQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору