EN|RU|UK
 Суспільство
  6247  98
Матеріали за темою:

 "На початку 1990-х Росія була флагманом декомунізації серед усіх пострадянських країн", - В'ятрович

Декомунізація повинна йти паралельно з економічними реформами.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловив голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в інтерв'ю LIGA.net.

"Тези про те, що спочатку треба проводити економічні реформи, а потім декомунізацію, я не розумію. Економічні прориви не народжуються в суспільстві, толерантному до несвободи. Тому провести справжні перетворення, які не покінчивши з тоталітарним минулим, неможливо. Це довів і наш негативний досвід, і позитивний приклад країн східної Європи", - сказав він.

За його словами, кінцева мета декомуніазції - зміна уявлень українського суспільства про власне минуле. "Для цього ми відкрили архіви для кожного і займаємося просвітницькою роботою. Ми повертаємо історію людям, а нашій історії - людей. Те, що було вкрадено, депортовано, засекречено і забуто. Висновки ж кожен робить для себе особисто", - підкреслив В'ятрович.

"З самого початку декомунізації нам погрожували, що це чи не до громадянської війни призведе. Насправді соціологи тепер показують 50+ відсотків підтримки і менше третини неприйняття", - зазначив чиновник.

"На початку 1990-х саме Росія була флагманом декомунізації серед усіх пострадянських країн. Але з приходом до влади Путіна робота всіх подібних інститутів була повернута на 180 градусів, і тепер вони зайняті, швидше, виправданням реваншу тоталітарної ідеології. Росія - яскравий приклад того, до чого призводить несерйозне ставлення до подолання рудиментів тоталітарного минулого. Це призводить до обов'язкового реваншу", - додав він.

Нагадаємо, за інформацією Інституту національної пам'яті, в 2016 році в Україні в рамках декомунізації було перейменовано 51 493 об'єкта топоніміки, 987 міст і сіл, демонтовано 1320 пам'ятників Леніну і 1069 пам'яток іншим діячам комуністичного режиму.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n428909
TUV4VVVYUmtRell3VERkUmRrNUhSREJNTTFKc2RFTXpNRXhFVW1oMFIxY3dXVGgyVERsRFUwbzVSMUF3V1V4U1owNURLekJNVEZGMVRrZElUSGt2VW14MFIwSXdXVXhSZG5SSFFUQmFZbEpxTTNwU1owNURNVEJaVkZGMmRFZEJNRXg2VVhWSWVsRjBUa014TUV4eVVYWjBRemd3V1ZCUmRtUkhWekJNWmxGelRrZEhNRnBpVW1wM1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору