EN|RU|UK
 Політика України
  24774  45
Матеріали за темою:

 Фірташ відмовився від останнього слова у віденському суді щодо екстрадиції в США

Колегія Вищого земельного суду Відня після трьох годин слухань апеляції прокуратури на відмову в екстрадиції українського бізнесмена Дмитра Фірташа в США за запитом американської влади оголосила перерву для проведення наради.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Суддя надав Фірташу право останнього слова, однак бізнесмен відмовився від нього, приєднавшись до доводів захисту. Перед початком засідання він сказав журналістам, що в разі позитивного рішення хотів би повернутися в Україну, але від інших коментарів поки відмовився.

Нагадаємо, сьогодні Вищий земельний суд Відня розглядає апеляцію прокуратури Австрії на рішення про відмову екстрадувати українського бізнесмена Дмитра Фірташа в США.

Засідання почалося вранці з короткого виступу представника австрійської прокуратури, який тривав близько 15 хвилин. У ході нього було заявлено про деякі нові даних з боку американських правоохоронців після рішення суду першої інстанції 30 квітня 2015 року на користь Фірташа. Вони також повідомили про нові звинувачення на адресу українського бізнесмена з боку іспанського правосуддя.

У свою чергу захист у складі чотирьох адвокатів, очолювана екс-міністром юстиції Дітером Бомдорфером, у ході більш ніж двогодинного виступу, наполягала на необґрунтованості звинувачень, їх політичної ангажованості та відсутності підстав для екстрадиції Фірташа в США.

Зокрема, адвокат Рудигер Шендер заявив, що з точки зору австрійського правосуддя запит американської сторони про видачу українського громадянина, обвинуваченого в скоєнні злочину в Індії, є абсурдним. За словами захисника, австрійському правосуддю чужа норма американського права про екстериторіальність вироків американських судів.

Адвокат зазначив, що американські банки були використані в угодах з індійською стороною як банки-кореспонденти. Кошти, які переказувалися між партнерами, не перетинали кордонів США, відповідно не було виявлено ніякого впливу на американську економіку, вважає захисник.

Адвокат Отто Дітріх у своєму виступі зосередився на порушення, на його думку, США низки міжнародних договорів і конвенцій про захист прав людини.

Нагадаємо, 23 жовтня 2015 року прокуратура Відня за зверненням Міністерства юстиції США оскаржила в апеляційній інстанції рішення Земельного суду Відня від 30 квітня 2015 року. У той день Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовився екстрадувати Фірташа в США. Суддя пояснив своє рішення тим, що прийшов до висновку про політичні причини запиту про екстрадицію.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n428959
TUZsSVVtYzVRekJKVGtNNU1FeEVVWFJEUkZKb1RrZFhNRmxFVW1kMFEzY3dXV3BSZEdSRE9FeDVMMUZ3VGtkWE1GbEVVbWQwUTNjd1dXZDJURGxIUWpCWlVGRjBTSHBSYTNSSFZ6Qk1WRkYwWkVNNU1GbDNQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору