EN|RU|UK
 Політика України
  10909  46

 Необхідно невідкладно реформувати Радбез ООН, скасувавши зловживання правом вето, - Клімкін

Україна виступає за скасування в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй права вето країни-учасниці міжнародного конфлікту при прийнятті рішень щодо вирішення такого конфлікту.

Про це в ході відкритих дебатів щодо ініційованого Україною питання конфліктів в Європі в Радбезі ООН сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін, який головував на засіданні, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

"Нам необхідні сильні інститути, які захищають міжнародне право. Лише сильні інститути, в першу чергу Радбез ООН, забезпечать міжнародну безпеку. Звичайно, необхідно невідкладно реформувати Радбез - скасувати зловживання правом вето. Радбез повинен бути здатним ефективно реагувати на конфлікти, незалежно від потенційної присутності держави - сторони конфлікту як постійного члена", - сказав він.

Клімкін додав, що Росія використовує інституційні слабкості, вдаючись до права вето в Радбезі ООН.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Генсек ОБСЄ Заньєр на Радбезі ООН: визнання Росією документів "Д/ЛНР" ускладнить виконання Мінських угод

Він також зазначив, що Україна розраховує на більшу ініціативність ООН у пропозиціях її варіантів урегулювання конфліктів в Європі.

"Ми вважаємо, що доцільно розглянути існуючий досвід урегулювання конфліктів в інших регіонах, наприклад, створення спеціальної групи Радбезу щодо запобігання конфліктів в Європі, аналогічного, але не повністю ідентичного підходу щодо врегулювання конфліктів в Африці. Це могло б підвищити увагу Ради до європейських конфліктів", - сказав він.

На початку виступу Клімкін зазначив, що у світі розвивається тенденція нестабільності, і в разі якщо належні заходи реагування не будуть прийняті, криза, що швидко розвивається, не дозволить уникнути лиха війни.

"В останні десятиліття Європа пережила низку конфліктів. Неврегульовані конфлікти мають одну спільну рису - активну участь однієї держави, зокрема Росії" - наголосив міністр.

Також читайте: Відкрилося засідання Радбезу ООН під головуванням України

Він додав, що якщо агресія Росії стане неконтрольованою, то будь-який затяжний конфлікт може стати активним.

У зв'язку з цим Клімкін наголосив, що умиротворення агресора і відсутність наслідків лише підбурює до подальшої агресії.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n429036
VEhrdlVXMTBRemN3V21KUmRrNUROakJhWWxGMlV6aDJNRXhNVVhSa1IwTXdURFU0TUZsRVVYUmtSMFV3VERkU1owNURPREJNYURnd1MwUlJjMDVETURCTVNGRjBaRU16U1U1RFpUQktOMUZ1VVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору