EN|RU|UK
 Суспільство
  1996  10

 До сторіччя заснування Української Центральної Ради історики обговорять хто і коли її створив

У вівторок, 28 лютого, в Києві пройде науковий семінар "Хто, коли і навіщо створив Українську Центральну Раду?", присвячений сторіччю знаменної події в історії становлення України як держави.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Захід організовано Інститутом історії України НАН України за підтримки Української Вільної Академії наук.

З доповіддю виступить керівник відділу історії Української революції 1917-1921 років Інституту історії України, д. і. н. Владислав Верстюк.

Українська Центральна Рада, що згодом стала українським парламентом, була створена в перші революційні дні в березні 1917 року. Історики сперечаються, яку дату вважати днем заснування УЦР. Серед варіантів - 3 березня (16 за новим стилем), коли була висловлена ідея створення організації, що представляє інтереси українців, і 9 (22) березня, коли УЦР вперше звернулася до українського народу і почалося офіційне діловодство структури.

Також дискусії викликають персони, які стали організаторами Центральної Ради. Однак більшість істориків згодні з тим, що переломним моментом в історії українського руху після революції стало повернення 13 (26) березня до Києва професора Михайла Грушевського, який заочно був обраний главою Української Центральної Ради.

До сторіччя заснування Української Центральної Ради історики обговорять хто і коли її створив 01

Місце проведення - Музей Української революції 1917-1921 рр.

Київ, вул. Володимирська, 57. Київський міський будинок учителя

28 лютого, 16:30.

Також читайте: "На початку 1990-х Росія була флагманом декомунізації серед усіх пострадянських країн", - В'ятрович

Источник: https://ua.censor.net.ua/n429161
VEhrdlVXczVSMEV3V1ZCU2FVNURNVEJNVEZKblpFZE5NRXh5VVhWT1F6Vk1lUzlTYkhSSFFqQlpURkYyZEVkQk1GcGlVbW96ZWxGMlpFTjNNRmxRVVhWMFEzZG1Ua012TUV4RVVYWkRabEpxT1VkRE1GbDRPREJaUkZGMFpFTjVNRXczVVhVNVIwOHdXV0pTYkhSSFVHWk9SMFF3VEhKU1owNURkekJhWmxGMlpFZEhNRnBaUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору