EN|RU|UK
 Політика України
  6470  5

 "Цей фільм матиме дуже велике значення як доказ у суді", - Бутусов про відеореконструкцію розстрілу Майдану "Висота "Жовтневий""

Відеоробота "Висота "Жовтневий"" - це не документальний фільм для громадського перегляду. Перш за все, він буде мати дуже велике значення як доказ у суді у справі про розстріли активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Про це головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив в інтерв'ю "Детектор медіа".

"Так, адже це не документальний фільм! Його цінність - у синхронізації подій. Були попередні реконструкції, там матеріал побудований так, щоб відстежити всі вбивства. Там є великі плани, час, хронологія. Тут ми не можемо використовувати інший формат: тут важливо зрозуміти, що в той час, коли, припустімо, співробітник правоохоронних органів стріляє - в іншому екрані когось ранять або вбивають. Або коли хтось біжить, стрибає, цілиться - хтось інший у цей момент падає. Сенс цього відео саме в цьому. Звичайно, і простіше, і легше було б зробити кілька окремих відео. Але тут вирішена складна задача синхронізації декількох потоків відео за часом дії. Це не фільм для громадського перегляду, цей матеріал буде мати дуже велике значення як доказ у суді. Його можна розбити на стоп-кадри посекундно, роздрукувати з кадрів і звірити всі події", - зазначив Бутусов, додавши, що попередній фільм був використаний у суді.

Він також повідомив, що це третина загального матеріалу, який охоплює шість годин - від шостої ранку до дванадцятої дня 20 лютого 2014 року.

"Ми плануємо опублікувати першу і третю частини фільму найближчим часом. Це дуже великий обсяг роботи, ми намагаємося, щоб вона була зроблена якомога швидше", - зазначив журналіст.

Нагадаємо, раніше Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання Президенту Петру Порошенку для нагородження керівника лабораторії реконструкції подій Jus Talionis за відеороботу "Висота "Жовтневий"" про розстріл активістів Майдану 20 лютого 2014 року, яка, за його словами, дуже допомогла слідству, а також публічно подякував Юрію Бутусову і "Цензор.нет" за роботу над матеріалом.

У 2015 році за підтримки "Цензор.НЕТ" Лабораторія реконструкції подій Jus Talionis створила фільм-реконструкцію "Висота "Жовтневий"" про розстріл активістів Майдану 20 лютого 2014 року. Пізніше відеоробота була доповнена й опублікована на Цензор.НЕТ 20 лютого 2017 року.

Зокрема реконструктори відео провели посекундну і покадровую відеореконструкцію щодо подій на Майдані 20 лютого 2014 року з 06:00 до 12:00. Також окремо взятий епізод вбивства активіста Володимира Мельничука (39 років, загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській від снайперської кулі. - Ред.) о 17:00.

Завдяки цій роботі можна відстежити будь-кого, хто ідентифікований хоча б на одному кадрі або фото, а також можна побачити що відбувалося у всіх куточках майдану Незалежності і вул. Інститутської в один і той же момент часу, а головне - ці результати дають можливість кожному робити висновки про розвиток подій і тих, хто стріляв.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n429168
VEhrdlVXdGtSMFF3V1V4U1p6bEhRakJNTjFGemFVUlJjblJIUVRCYVlsRjFVemgyTUZsRVVYWjBRek13V1VoU1ozUkhRVEJhWWxGMU0zcFNaMDVETVRCTVRGRjJkRU0zTUZrM1VtaDBSMWN3V1RrNE1GbEVVWFJrUXpZd1REZFJkbVJIUWpCWlRGSm5Ua2RFTUV4eVVtaDBSMWN3V1RrNE1FbFVVWE4wUjBFd1REZFJkazVEZHpCTWJsRjBUa04zTUV3eE9EQk1lbEZ6VGtNMU1FeFVVWE5PUXprPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору