EN|RU|UK
 Політика України
  5814  31

 Громадська рада доброчесності повідомила про загрозу конкурсу з обрання суддів до Верховного суду

Після завершення другого етапу конкурсу на заміщення 120 посад суддів Верховного суду з'ясувалося, що модельні завдання, видані конкурсантам, практично без змін повторюють матеріали реальних судових проваджень. Це створює серйозні проблеми довіри до результатів конкурсного відбору, оскільки частина кандидатів розглядала ці провадження в ролі суддів у різних інстанціях.

Як передає Цензор.НЕТ, із посиланням на Дзеркало тижня, про це йдеться в заяві Громадської ради доброчесності, поширеній увечері в середу, 22 лютого.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": 104 кандидати на посади суддів Верховного Суду, серед яких діючі члени ВС, відсіялися на першому етапі конкурсу. ТАБЛИЦЯ

"У той час, як у всіх учасників тестування було не більше п'яти годин на виконання завдання - написання судового рішення - в деяких із них були місяці на підготовку. Справи розглядалися конкурсантами ще на початку минулого року, тому весь масив правової інформації був ними оброблений, а часу на роздуми та обговорення з колегами було більш ніж достатньо", - сказано в заяві.

У раді відзначили, що жоден із конкурсантів публічно не зізнався, що фабула модельного завдання йому була добре відома.

Також читайте: Близько 100 кандидатів не пройшли письмове тестування при відборі суддів для нового Верховного суду

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя і Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим у країні стартувала судова реформа. Верховний суд став найвищою судовою інстанцією України, його склад повинен бути сформований із суддів, обраних за підсумками відкритого конкурсу.

26 грудня стало відомо про те, що до участі в конкурсі на зайняття посад суддів оновленого Верховного суду допущені 653 кандидати. Після попереднього відсіву залишилося 625 кандидатів, 524 з яких успішно пройшли тестування на знання законодавства.
Серед тих, хто провалив тести, опинилися двоє чинних суддів Верховного суду. Конкурс оголошено на 120 вакантних посад, по 30 суддів у кожен касаційний суд.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n429251
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRtUkROakJaVUZKblRrZENaazVIUWpCWlVGRjBUa01yTUV4TVVYTkRSRkpuVGtNeE1GbFVVWFowUjBFd1RIcFJjMGg2VVd0MFF6RXdXVVJTYUdSREt6Qk1URkYyWkVNME1FeHJaekJMU0ZKbk9VTXdaazVEZWpCWlJGRjJkRU00TUV4RVVYUk9SMEl3V1hwUmRYUkRkMGxPUjBFd1RFUlJkRTVEZHc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору