EN|RU|UK
 Політика України
  21656  98

 Є думка про відновлення проекту Пілсудського і Петлюри "Міжмор'я": це зміна економіки й геополітики, - посол Польщі Пєкло

Польща зацікавлена у більш тісній співпраці з балканськими країнами, Україною, Білоруссю у рамках Балто-Чорноморського союзу.

Про це в інтерв'ю газеті "День" розповів посол Польщі в Україні Ян Пєкло, коментуючи недавню заяву президента Дуди про необхідність посилення співпраці у рамках проекту Балто-Чорноморського союзу, передає Цензор.НЕТ.

"Так, є думка про відновлення старого проекту "Міжмор'я" маршала Пілсудського і Семена Петлюри. Такою була їхня спільна думка. Якщо ми подивимося на карту Європи, то побачимо, що вся інфраструктура йде з Берліна до Москви і далі, можливо, до Китаю. А ми хотіли б, щоб інфраструктура проходила від Балтійського моря через балтійські країни, Україну, Білорусь, Польщу до Чорного моря й Адріатики. Це зміна економіки й геополітики. Якщо прочитати книжку Тімоті Снайдера "Криваві землі" й подивитися на карту, то можна сказати, що фактично йдеться про ідею Пілсудського і Петлюри з будівництва федерації країн Центральної та Східної Європи. І якби у той час таку структуру створили, то, можливо, не було б Другої світової війни. Мусимо зараз констатувати, що той фронт за свободу Європи, який 1920 року пролягав на Віслі, - зараз на Донбасі. Це просто реалії сучасної історії, не більше й не менше. Їх важко заперечувати", - пояснив польський дипломат.

Також читайте: Правляча партія Польщі наполягає на забороні "литовського та українського націоналізму"
Источник: https://ua.censor.net.ua/n429465
VEhrdlVXNDVRekV3V1V4UmRUbEhUekJaUkZGelNIcFJiRTVIUkRCTVZGRnpTSHBSYmpsSFZUQk1jbEYxT1VNclRIa3ZVbWRrUXk4d1dtSlJjM1JETHpCWlJGRnpUa2RITUZrNU9EQktTRkZ6VGtNM01FeHlVWE5PUXprd1RHZzRNRXBJVW14MFF6Y3dURGRTWjA1SFJEQlpTRkpxU0hwUmJqbERLekJNZGxKcVRrZEtNRXhDT0RCS1NGRnpUa00zTUZsTVVteDBSMUE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору