EN|RU|UK
 Політика України
  5050  43

 МВС у 2014 році закупило в РФ спецзасоби для розгону Євромайдану, - ГПУ

Операції було проведено на підставі рапорту тодішнього начальника департаменту громадської безпеки МВС Олексія Крикуна.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) має підстави вважати, що у 2014 році Міністерство внутрішніх справ закупило у Російської Федерації спецзасоби для розгону активістів Євромайдану, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.

Зокрема, в документі зазначено, що, за інформацією ГПУ, у січні-лютому 2014 року через Росію в МВС України доставили спеціальні засоби, а саме ручні аерозольні гранати підвищеної потужності і безпеки РГР ("Рулет ВВ"), ручні аерозольні гранати РГ 60АЗ ("Дрейф-2"), ручні гранати білого диму РДГ-2б, гранати стаціонарної установки "Пламя М", ручні світлошумові гранати "Факел З", ручні світлошумові гранати "Заря-2".

При цьому наголошено, що ці спецзасоби доставлено за відсутності запитів про сприяння, передбачених угодою про співпрацю між Міністерством внутрішніх справ України й Міністерством внутрішніх справ РФ і за відсутності підстав для сплати 1,2 млн грн за митне оформлення привезених із Росії спецзасобів.

Слідство встановило, що підставою для організації постачання стали організаційно-розпорядчі документи - рапорти, листи-резолюції і розподіл спеціальних засобів, затверджені керівництвом МВС України, серед яких і рапорт від імені начальника департаменту громадської безпеки, генерал-лейтенанта міліції Олексія Крикуна від 24 січня 2014 року.


У зв'язку з цим ГПУ попросила в суду дозволу на вилучення в МВС усіх необхідних для слідства документів. Це клопотання суд задовольнив. Зокрема, ГПУ отримала дозвіл вилучити рапорт від імені начальника департаменту Крикуна про придбання спеціальних засобів із листом-резолюцією заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка, листом-резолюцією заступника начальника управління ресурсного забезпечення департаменту матеріального забезпечення МВС Станіслава Крисіна.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n429505
VEhrNGRrdzVRek13VEVoU1owNURLekJaT1Rnd1NsQlJiamxEYW1aT1F6Z3dURVJSZFdSRE1EQk1SRkYyV0hwUmIwNURLekJaU0ZKc2RFZFE=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору