EN|RU|UK
 Політика України
  42927  602

 Україні, по-перше, не можна, а по-друге - не треба відновлювати свій ядерний потенціал, - Кравчук

Україні не потрібно відновлювати ядерний потенціал, і цим питанням зараз надумано спекулюють.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на 24, таку думку перший президент України Леонід Кравчук висловив в ефірі одного з українських телеканалів.

"А ви уявіть, що наша ядерна зброя діє, от ми її тут зробили, маємо тут відновити її, маємо все, щоб виробляти ядерну зброю і ставити на носії. Відтак, ми б дали на горіхи не тільки Росії, а й самі собі, тому що це б було в одному просторі", - наголосив політик.

Читайте також: У Радфед РФ стурбовані планами Трампа нарощувати ядерний потенціал: Це може повернути світ до гірших часів гонки озброєнь

Також він пояснив, чому свого часу відмовився від такого типу озброєння.

"Ядерну зброю було виготовлено на території Росії біля Арзамасу. Всі боєголовки, а їх 165, були стратегічними та кожна несла по 5 зарядів, тобто загалом 700, і всі спрямовано на США. Також підкреслю, що і термін їхньої дії закінчувався у 1997 році. У 1997 році треба було зняти боєголовки і куди віддати? У Росію. Це надумана химера, і зараз цим спекулюють. Єдиний шлях був - віддати ядерну зброю. І єдиний шлях для людства - припинити виготовлення ядерної зброї", - наголосив перший президент.

Крім того, Кравчук зауважив, що Україні "по-перше, не можна, а по-друге - не треба" відновлювати свій ядерний потенціал.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Трамп має намір розширити ядерний арсенал США

Зауважимо, що фундаментальні принципи без'ядерності ("не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї") було закладено в Декларації про державний суверенітет України, прийнятої Верховною Радою УРСР 16 липня 1990 року.

5 грудня 1994 року між Україною, РФ, Великобританією та США було підписано так званий Будапештський меморандум, за яким раніше перераховані держави-учасниці повинні були поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії проти України, в тому числі і від економічного тиску.

2 червня 1996 року Україна офіційно втратила ядерний статус.

Також читайте: Ядерний могильник "Вакуленчук" ліквідовано за допомогою НАТО на Житомирщині
Источник: https://ua.censor.net.ua/n429750
VEhrdlVXMTBSMEV3VEVSUmMzUkhTREJaVUZGMWFUaDJNRmt2VVhST1F6RXdXVVJSZG1SRGQwbE9Rek13VEVoU1owNURLekJaT0QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
 
 
 
 
 
 вгору