EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  6500  13

 "Мої претензії до глави ДФС не особисті, а робочі", - міністр фінансів Данилюк

У Міністерства фінансів є безліч запитань до роботи Державної фіскальної служби (ДФС) і її керівника Романа Насірова.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив глава Мінфіну Олександр Данилюк в інтерв'ю LIGA.net.

"У мене невдоволення було від першого дня. По-моєму, це очевидно. Я прийшов у Мінфін, щоб серед іншого реформувати і податкову службу. У вересні 2016 ми встановили для ДФС ключові показники ефективності (KPI). Це абсолютно нова практика в нашій країні. Раніше ж у нас був один показник: або зібрали податки, або не зібрали. А яким чином зібрали, це вже інше запитання", - зазначив він.

"Разом з експертами і МВФ ми розробили для ДФС нові індикатори, враховуючи досвід інших країн, де вони публічно встановлюються. Наприклад, як в Англії. Це не просто загальні фрази про те, як потрібно жити, - це близько 15 конкретних показників, яких повинна досягти ДФС. І виконання поставлених цілей, крім Мінфіну, має контролювати суспільство, в цьому суть. За багатьма з індикаторів термін закінчувався в кінці 2016 року. Але досі глава ДФС так і не відзвітував про результати. Журналісти ще у вересні ставили мені запитання: "А якщо ДФС не виконуватиме ці KPI?" Тоді я відповів: "Ухвалюватиму кадрові рішення", - розповів Данилюк.

За його словами, Насіров не виконав поставлених завдань і не відзвітував про роботу. "ДФС не надала даних, хоча повинна була зробити це ще в кінці минулого року. А я хочу, щоб їх політика була відкритою, щоб вони демонстрували результати своєї роботи. Але поки ДФС звітує вибірково: показує те, що їм вигідно. Повної картини ми не бачимо. Збір податків виконується, але незрозуміло, притиснули вони бізнес чи, може, десь ПДВ відшкодували. Доводиться безпосередньо збирати у них по дещицях інформацію, щоб розібратися", - заявив він.

За його інформацією, один з основних KPI - зменшення суми необґрунтованих нарахувань. "Зараз же яка практика? ДФС виставила претензії і ніякої відповідальності не несе. А бізнес бігає, виправдовується, втягується в розгляд і зазнає збитків замість того, щоб займатися своєю діяльністю. Зрозуміло, що необґрунтовані нарахування не можна прибрати повністю, але мінімізувати їх можна. Є сумніви і у виконанні інших завдань - підвищення ефективності в роботі з податковим боргом, як перевірок і, звичайно, проведення незалежної оцінки діяльності ДФС бізнесом", - пояснив міністр.

"Минулого року ми прийняли антикорупційний закон, який серйозно спростив адміністрування податків і позбавив ДФС багатьох інструментів для системних зловживань. Зараз закон необхідно впроваджувати: це була ключова задача для ДФС у січні. Крім підготовки підзаконних актів, ДФС повинна поміняти свою організаційну структуру відповідно до закону, прибрати функцію аудиту на районному рівні. Це робота, яку за Насірова ніхто не зробить", - сказав Данилюк.

"Хто б за ним не стояв, потрібно рухатися до вирішення питання в формальній площині. Я міністр, призначений коаліцією для виконання в тому числі і коаліційної угоди. Один з найважливіших аспектів угоди - реформа ДФС. Якщо керівник ДФС не в змозі реалізувати реформу, значить, і угоду, виникає запитання: а чи правильна там людина?" - додав глава Мінфіну.

"Мої претензії до глави ДФС не особисті, а робочі. Для мене критично важливо прискорити впровадження нашого антикорупційного закону. Але якщо моя позиція як міністра буде ігноруватися, я ухвалю відповідне рішення", - підкреслив він.Источник: https://ua.censor.net.ua/n429768
VEhrdlVXeE9RM2N3VEROUmRVNUROekJaTjFGMWFVUlJiblJETnpCTVdGRjFkRWRDTUV4RVVYWmtRekF3V1VJNE1Fb3pVWE5PUjBJd1dtSlNaMDVES3pCTVNYWk1PVU12TUV3M1VYUk9RM2N3V1V4UmRYUkROR1pPUjBFd1RGaFNhRTVES3pCWlJGRjJUa00wWms1RFl6QmFZbEYyWkVkRk1GcGlVWFpZZWxGc1RrTnJNRXRGUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору