EN|RU|UK
 За кордоном
  4406  15

 Акція проти окупації Криму та політичних репресій відбулася у Варшаві. ФОТОрепортаж

Під гаслами "Вільний Крим" і "Крим, Варшава - спільна справа" у вівторок, 28 лютого, біля посольства Росії у Варшаві відбулася демонстрація проти анексії Криму Росією і політичних репресій проти жителів півострова, зокрема кримських татар.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польща.

Акція почалася біля посольства Росії, потім учасники демонстрації прийшли до посольства України, де зустрілися з послом Андрієм Дещицею. Виступаючи біля посольства Росії, член Координаційної ради Всесвітнього конгресу кримських татар Недім Усеїнов нагадав, що 26 лютого встановлено президентом України Петром Порошенком Днем опору російської окупації Криму.

"Це день, який нас тут усіх зібрав, попри те, що проходить вже третя річниця окупації та анексії Криму, ми, кримські татари, українці та наші друзі в усьому світі не погодимося з цим і ніколи не припинимо нашої боротьби за вільний Крим, за Крим у складі України", - підкреслив Усеїнов.

Голова Об'єднання українців у Польщі Петро Тима наголосив, що всі учасники демонстрації повинні "дотримуватися принципу: всі ми - кримські татари". "Гасло "ми всі - кримські татари" має стати правилом [...] також для тих, хто не байдужий до долі людей, яких переслідують, хто приречений на тюремне ув'язнення і відмови від своєї ідентичності, мови, культури, адже кримські татари протягом багатьох років були на це приречені", - заявив Тима.

Співзасновник і член Громадського комітету солідарності з Україною Кшиштоф Становський згадав, що колись він був політичним в'язнем. "Я сидів у в'язниці за свої переконання. У тюрмі сидів мій батько і десятки тисяч інших поляків. Зараз у в'язницях перебувають мешканці Криму", - нагадав Становський. Він заявив, що не може бути згоди на репресії проти жителів Криму.

"Не можна з цим погоджуватися і ми віримо, що зустрінемося в Криму [...] і знову будемо розмовляти з нашими кримськотатарськими, українськими та російськими друзями про те, як Крим може знову стати частиною України", - сказав Становський.

Росіянка Маша Макарова, представник організації "За вільну Росію", згадала, що свою діяльність вона починала три роки тому на демонстрації біля посольства Росії, коли, як зазначила її "батьківщина анексувала Крим", і вона відчула, що її "країна краде шматок України" і "є злочинцем". "Ми, росіяни, не погоджуємося з анексією Криму", - сказала вона.

"Ми знаємо, що вільні росіяни є як у Росії, так і за межами Росії, для нас це надія, що ми зможемо повернути Крим швидше", - відповів Недім Усеїнов.

Від посольства Росії учасники акції символічним походом-поверненням Криму в Україну прийшли до українського посольства, де вручили послу Андрію Дещиці карту Криму, намальовану польськими, українськими та кримськотатарськими дітьми.

Акція проти окупації Криму та політичних репресій відбулася у Варшаві 01

Акція проти окупації Криму та політичних репресій відбулася у Варшаві 02

Акція проти окупації Криму та політичних репресій відбулася у Варшаві 03

Акція проти окупації Криму та політичних репресій відбулася у Варшаві 04

Акція проти окупації Криму та політичних репресій відбулася у Варшаві 05

Акція проти окупації Криму та політичних репресій відбулася у Варшаві 06

Акція проти окупації Криму та політичних репресій відбулася у Варшаві 07

Источник: https://ua.censor.net.ua/p430147
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGMk9VTXJNRXgyVW14MFIwTXdURWx1TUZrdlVYUTVRemt3V2xvNE1FcHlVbWRPUXpRd1RIZzRNRW92VVhaMFF6Y3dXWHBTYVdSRGQyWk9RMU13VEVSU1owNUhTVEJNUkZGemRFTjM=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору