EN|RU|UK
 Політика України
  6166  21

 У списках бойовиків для обміну заручниками близько двох сотень людей, які хочуть залишитися в Україні, - Ірина Геращенко

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко оприлюднила деякі деталі роботи гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона написала у Фейсбуці.

Геращенко зазначила: "
Найважливіше з роботи гуманітарноі групи (де також працює В. Медведчук і представники СБУ) сьогодні: сподіваюся, цього тижня представники місіі ООН з прав людини розпочнуть фіксувати заяви тих, хто є в списках ОРДЛО, але хоче залишитися на контрольованій украінською владою територіі.

Ми більше місяця вели важкі перемови про це і в Мінську, і з гуманітарними організаціями. Сподіваюся , зараз розпочнеться фактична робота, і від того, наскільки швидко пройде цей етап , залежить питання звільнення заручників і дата".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Засідання Тристоронньої контактної групи розпочалося в Мінську

Вона продовжила: "В списку тих, кого запитує ОРДЛО, майже дві сотні людей, які не бажають переміщення і хочуть залишитися на підконтрольній украінській владі територіі. Задля звільнення наших хлопців ОРДЛО вимагає, щоб міжнародні гуманітарні місіі це засвідчили ці відмови і при цьому категорично проти залучення Міжнародного Червоного Хреста до питання звільнення заручників (хоч саме ця організація має найбільший досвід і є визнаною моніторинговою місією). Ми - за максимальне прискорення всіх процесів, тоді можна буде вийти на дату звільнення".

"Насьогодні в списку СБУ 113 осіб, ОРДЛО підтверджують тільки 47, ми ж знаємо місцезнаходження 59.

В Мінську украінська сторона вчергове піднімала питання коректності інформаціі, що іі дають ОРДЛО. Наприклад, рік ми розшукували людину, подаючи в усіх списках, і іі нам не підтверджували, а з'ясувалося, що цей чоловік в Макііівській колоніі. Є й більш дивні історіі, але про них іншим разом", - зазначила перший віце-спікер.

Також читайте: Лінкявічюс: "Я став свідком порушень Мінських угод. Це агресія ззовні, це не внутрішній конфлікт, не громадянська війна"

Геращенко наголосила: "Украінська сторона ще раз підняла питання негайного допуску МКЧХ до тюрем на окупованих територіях, ми вимагаємо , щоб заручники могли отримувати листи, передачі, дзвонити рідним. Немає пояснення, чому в рамках мінськоі групи вже два роки ці питання блокуються, (хоч ми кожного разу іх піднімаємо), чому МКЧХ не може передати листи, чому хлопці вже 9 місяців не можуть телефонувати рідним. І лише ті, кому сприяє Москва, такий доступ отримують, можуть передати листи і посилки".

"Також украінська сторона гостро підняла питання невідповідності мінським угодам Указу В. Путіна про так зване "визнання документів ОРДЛО".

Я звернула увагу ОБСЄ , що це може вплинути і на звільнення заручників( є великий ризик, що деяких заручників можуть оголосити "громадянами ОРДЛО") і створює підгрунтя для націоналізаціі украінських підприємств . Представники ОРДЛО заявили, що на украінські підприємства на окупованих територіях введена "тимчасова адміністарція" (так сором'язливо вони називають націоналізацію украінськоі власності)", - завила Геращенко.

"Ну і ще, відлуння одного "приватного візиту" на Донбас: сьогодні ОРДЛО заявили , що в рамках "программы воссоединения народов Донбаса" вони тепер вимагають зворотній візит так званого "МНС і громадських організацій" на украінські підприємства на підконтрольних територіях", - резюмувала віце-спікер.

Читайте також: Україна не вестиме безпосередніх переговорів щодо легітимізації бойовиків з ОРДЛО, - Геращенко
Источник: https://ua.censor.net.ua/n430219
VEhrdlVXczVRekV3V1VSUmMwNUhTakJNV0ZGMlpFTTJNRXcwWnpCSllsSm5Ua00wTUV3elVYTkRPSFl3VEM5UmRHUkhRVEJNV0ZGMlRrTXJNRXhNVVhWT1F6a3dUR2c0TUV4NlVteDBRemt3V1VoU2FrNUROakJhV1djd1dWQlJjemxES3pCTVZGRjFTSHBSYms1SFZ6Qk1NMUpuWkVkTk1FeHZQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору