EN|RU|UK
 Економіка
  2282  9

 Дефіцит поточного рахунка платіжного балансу України в січні становив 26 млн доларів, - НБУ

У перший місяць року зростання експорту товарів істотно прискорилося, в той час як темпи зростання імпорту сповільнилися.

Дефіцит поточного рахунка платіжного балансу України в січні 2017 року становив 26 млн дол., що в 12,1 рази менше показника січня 2016 року. передає Цензор.НЕТ. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"У січні 2017 року поточний рахунок платіжного балансу був майже збалансованим, насамперед, завдяки зменшенню дефіциту торгівлі товарами. Від'ємне сальдо становило 26 млн дол. США проти 315 млн дол. США у січні минулого року", - йдеться в повідомленні.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Нацбанк має очолити аполітична фігура, але його функції слід розширити, - Яценюк. ВIДЕО

При цьому наголошується, що в перший місяць року зростання експорту товарів суттєво прискорилося, в той час як темпи зростання імпорту сповільнилися, хоча і залишилися на високому рівні.

"Суттєве збільшення експорту товарів у січні (на 52.7% р/р) зумовлене як низькою базою порівняння минулого року, так і нарощенням обсягів експорту за основними групами товарів. Підвищення світових цін на метали сприяло нарощенню обсягів експорту чорних та кольорових металів (на 70.1% р/р). Значне розширення поставок зернових культур (на 66.4% р/р) зумовило зростання експорту продовольчих товарів на 55.4% р/р, що забезпечило половину зростання загального експорту. Значним також було зростання експорту продукції машинобудування (на 34.3% р/р). Натомість обсяги експорту хімічної продукції скоротилися (на 8.7% р/р)", - пояснюється в повідомленні.

За даними НБУ, зростання імпорту товарів у січні дещо сповільнилося (до 31.6% р/р з 36% р/р у грудні). Зниження цін призвело до скорочення вартісних обсягів імпорту продовольчих товарів. Обсяги імпорту енергетичних товарів зросли (на 67.8% р/р проти 83.9% р/р у грудні), насамперед, через збільшення імпорту природного газу для опалювання у зв'язку з похолоданням.

Також повідомляється, що в січні за фінансовим рахунком спостерігався чистий відплив коштів у розмірі 177 млн дол. США, у тому числі 133 млн дол. США з приватного сектору. Така динаміка була зумовлена переважно виплатами за зобов'язаннями банківського сектору, насамперед виплатами за міжбанківськими кредитами (302 млн дол. США)", - пояснюють у банку.

Також читайте: Від сьогодні Нацбанк розпочинає діагностику 37 банків, - заступник голови НБУ

Чистий відплив боргового капіталу приватного сектору становив 590 млн дол. США, в тому числі 246 млн дол. США з реального сектору.

Надходження ПІІ у січні становили 17 млн. дол. США та повністю були спрямовані до реального сектору."Загалом за підсумками січня дефіцит зведеного балансу становив 202 млн. дол. США, що зумовило скорочення міжнародних резервів до 15.4 млрд. дол. США або 3.4 місяця імпорту майбутнього періоду", - резюмується в повідомленні.Источник: https://ua.censor.net.ua/n430315
VEhrNGRrdzVSMWN3VEhwUmRqbERLekJaUkZKbmJucFNaM1JES3pCWlJGRnpPVWRYTUV4TVVYVTVSMUJtVGtNeE1FeHlVWFowUXprd1REZFJkazVIVnpCTWNsRnpTSHBSZEdSRE5qQlpTRkYyT1VNck1GbEVVbWR1ZWxGdVpFTlNNRXROUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору