EN|RU|UK
 Економіка
  5767  74

 Ціна газу для населення з 1 квітня не зміниться в разі продовження Кабміном спецзобов’язань "Нафтогазу" та облгазів

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" зазначає, що в разі продовження Кабінетом Міністрів терміну дії спеціальних зобов'язань НАК "Нафтогаз України" та облгазів щодо постачання природного газу населенню та підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ), який закінчується 1 квітня, ціна на газ для населення і ТКЕ залишиться незмінною.

Як передає Цензор.НЕТ, про це сказав головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передають Українські Новини.

"Це відкрите питання (про зміну ціни), держава ще не вирішила. З одного боку уряд повинен прийняти рішення, чи продовжувати спеціальні зобов'язання, чи буде далі "Нафтогаз" зобов'язаний продавати газ приватним облгазам і ТКЕ за фіксованою ціною і відповідно їх (облгази) потім обмежувати ціною, за якою вони потім будуть продавати населенню. Якщо будуть продовжені ці спецзобов'язання, 1 квітня ціна не зміниться", - сказав Вітренко.

21 лютого Кабінет Міністрів затвердив порядок перегляду граничних роздрібних цін на природний газ для населення і підприємств ТКЕ, згідно з яким коригування цін може здійснюватися урядом кожні півроку (з 1 квітня та з 1 жовтня) в разі, якщо вартість імпортованого газу збільшиться за півріччя більш ніж на 10%.

Кабмін ввів 2 нові поняття - "газовий рік" (з 1 жовтня по 30 вересня) і "газове півріччя" (з 1 квітня по 30 вересня і з 1 жовтня по 31 березня).

Згідно з новими змінами, обов'язки розраховувати граничні роздрібні ціни на газ для населення і ТКЕ покладені на Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Під час розрахунку граничної роздрібної ціни газу для населення і ТКЕ міністерством будуть враховуватися: середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя) з урахуванням витрат на транспортування до українського кордону і входу в ГТС в перерахунку на офіційний курс НБУ за 2-й і 3-й місяці поточного газового півріччя (або травень-червень, або листопад-грудень), а також тарифи на поставку і розподіл газу всередині України, ПДВ і торгова націнка постачальника.

Такі розрахунки Міненерго зобов'язане проводити за 2 місяці до початку кожного наступного газового півріччя та оприлюднити їх на своєму сайті.

Якщо поточні ціни на газ відхиляються від розрахунків Міненерго більш ніж на 10%, то Кабмін переглядає їх, якщо менше - то ціни залишаються колишні.

Перший перегляд цін може бути проведено з 1 квітня, але оскільки поточні ціни на природний газ для населення і ТКЕ діють із травня 2016 року (буде 11 місяців на момент можливого перегляду в 2017), то при розрахунку нових цін Міненерго буде враховувати котирування на німецькому газовому хабі за весь цей період - з травня 2016 року по березень 2017 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n430354
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVbWgwUjFjd1RETlJkVWg2VVc1a1EzY3dXVlJTWjNSREt6Qk1VRkZ6VGtNelprNURZekJhWWxGMlpFTXhNRXd6VVhSa1IwRXdURkJSZG5SRGVUQlpVRkZ6T1VkWE1FeDJVWFU1UjFBPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору